• Oferta Szkoły

• KŁADZIEMY NACISK NA:

• szeroko rozumiane bezpieczeństwo uczniów,
          • przeciwdziałanie wszelkim formom  agresji i przemocy,
          • rozpoznanie i dbałość o potrzeby uczniów,
          • rzetelne przygotowanie do dalszego etapu kształcenia,
          • rozwój zainteresowań,
          • udzielanie pomocy psychologiczno-pedagogicznej w formach odpowiednich do rozpoznanych potrzeb,
          • minimalizowanie skutków zaburzeń rozwojowych,
          • zapobieganie zaburzeniom zachowania
          • inicjowanie różnych form pomocy w środowisku szkolnym i pozaszkolnym uczniów.
          • inicjowanie i prowadzenie działań mediacyjnych i interwencyjnych w sytuacjach kryzysowych.

WYRÓŻNIAJĄ NAS:

• wyjątkowa, rodzinna atmosfera,
          • ciche, spokojne miejsce, z dobrym dojazdem,
          • praca z uczniami metodą projektu,
          • stosowanie elementów oceniania kształtującego,
          • nowoczesne pomoce dydaktyczne -12 tablic multimedialnych, projektory multimedialne.
          • mobilna pracownia komputerowa na 27 komputerów.
          • wyposażenie w 24 tablety,
          • dwie pracownie komputerowe (dla klas I - III -20 komputerów, dla klas IV - VIII- 22 komputery)
          • do nauki programowania: 20 - ozobotów, 50- miktobitów
          • W każdej sali lekcyjnej znajduje się komputer z dostępem do szybkiego internetu (światłowód)

Realizujemy projekty - Szklanka mleka, Warzywa i Owoce w szkole, Lekki tornister, Szkoła na widelcu, Demokracja, Otwarte dłonie - Szkolny Klub Wolontariatu, Przygoda ze sztuką, , Szkoła przyjazna żywieniu i aktywności fizycznej - Trzymaj formę, Kidspeak, międzynarodowy projekt Nasza Mała Biblioteka.

Otrzymaliśmy Certyfikaty - Szkoła z Pomysłem na ekonomię, Szkoła Odkrywców Talentów, Szkoła bez przemocy, Szkoła z klasą, Warto być dobrym, Czyste lasy Mazowsza, Zachowaj trzeźwy umysł, oraz Szkoła przyjazna 6 - latkom.

Realizujemy Unijny Projekt "Szkoła Bliżej Nauki", we współpracy z Centrum Nauki Kopernik.

Realizujemy Program "Aktywne Przerwy"(Magiczny dywan-podłoga interaktywna, sale gier planszowych, sala relaksu, otwarta sala gimnastyczna).

ZAJĘCIA DODATKOWE

Zajęcia pozalekcyjne, koła zainteresowań organizowane są na podstawie diagnozy nauczycieli oraz ankiet przeprowadzonych wśród rodziców i uczniów, co pozwala na pełne zaangażowanie w ich uczestnictwo i rozwijanie pasji.

W placówce uczniowie mogą uczęszczać na zajęcia: plastyczne, origami, przyrodnicze, taneczne, teatralne, od zabawy do sportu. Obok kół zainteresowań ofiarujemy zajęcia wspierające, terapię pedagogiczną, rewalidację, zajęcia logopedyczne, socjoterapeutyczne oraz wyrównujące szanse edukacyjne, zajęcia z pedagogiem, psychologiem. Dla uczniów chcących realizować pasje społeczne swoje drzwi otwiera Szkolny Klub Wolontariatu. Pod okiem sprawdzonych instruktorów prowadzone są zajęcia z koszykówki, judo, tańca nowoczesnego zumby oraz gry na instrumentach muzycznych. Językiem obcym obowiązującym w naszej szkole jest język angielski, realizowany w wymiarze 2 godzin tygodniowo. Realizujemy programy żywieniowe - wspólne śniadania, spotkania w ramach projektu " Szkoła na widelcu" oraz programy "Wars i Sawa", "Złota Przepióreczka". Wszelkie zajęcia prowadzone są przez zaangażowaną i wysoko wykwalifikowaną kadrę pedagogiczną, bądź instruktorów z wieloletnim stażem.