AKCJA CHARYTATYWNO - EKOLOGICZNA
          NAKRĘĆ SIĘ NA POMAGANIE

Szkolny Klub Wolontariatu już po raz kolejny ogłasza zbiórkę plastikowych korków/nakrętek. Podobnie jak w ubiegłym roku szkolnym - zbieramy na rehabilitację dla Oliwki.

Jedną nakrętką nie zasponsorujemy wózka inwalidzkiego czy rehabilitacji dla osoby chorej. Uda się to jednak, jeśli skompletujemy kilka ton takich odpadów. Dlatego w naszej szkole po raz kolejny przystępujemy do akcji społeczno – kologicznej  i rozpoczynamy zbiórkę korków/nakrętek.

Zbiórka korków to jedna z niewielu akcji dobroczynnych, w której udział może wziąć każdy.  Wystarczy jedynie trochę dobrych chęci i ważny nawyk – odkładanie zakrętek do oddzielnego pojemnika. To nic nie kosztuje, a może pomóc.

Korki prosimy przynosić w pierwszy poniedziałek i wtorek miesiąca i zostawić przy portierni.
          Pomaganie jeszcze nigdy nie było tak proste! - ruszamy od 1 października 2020 r.

WIELKA ZBIÓRKA KSIĄŻEK 2020

Szkolny Klub Wolontariatu pragnie zaprosić do Akcji prowadzonej  przez Fundację Zaczytani.org. - Oddaj książkę – stwórz bibliotekę – zainspiruj innych!
          Takie hasło przyświeca organizatorom Wielkiej Zbiórki Książek od pierwszej edycji.

Zbierane są książki wydane po 2000 roku, nowe i używane, przeznaczone dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Nie są przyjmowane podręczniki i encyklopedie.

Oddawane książki trafiają do magazynów w siedmiu głównych miastach (Gdańsk, Łódź, Katowice, Kraków, Poznań, Warszawa, Wrocław), następnie są sortowane przez wolontariuszy fundacji,  którzy przygotowują paczki dla beneficjentów fundacji: szpitali, domów dziecka, domów seniora, zakładów karnych, domów dziennej opieki, hospicjów i innych placówek pomocowych.

„Dla nas książka jest pretekstem do budowania relacji: z samym sobą, z dzieckiem, z drugim dorosłym czy nawet między grupami społecznymi. Naszą misją jest pokazywanie ludziom, jak ważną rolę może odgrywać książka w procesie leczenia czy w trudnej codzienności” – mówi Agnieszka Machnicka, założycielka i prezeska Fundacji Zaczytani.org.

Od 21 września do 7  października  Akcja zostanie przeprowadzona w naszej szkole.  W holu na parterze zostanie umieszczony pojemnik, do którego będzie można wkładać przyniesione książki.
          Zachęcamy – przyłącz się do naszej zbiórki?

DZIEŃ KROPKI - CO TO ZA ŚWIĘTO?

Słyszeliście o Dniu Kropki? Jeśli wydaje się Wam, że to kolejne wymyślone, nowomodne i nieciekawe święto – jesteście w błędzie! Przypominamy, dlaczego warto świętować Dzień Kropki  i dlaczego to doskonały moment na to, by przekonać się, że mała kropka potrafi przynieść jakże wielkie zmiany!
          Międzynarodowy Dzień Kropki to święto, które od 2008 roku stwarza okazję do budowania pewności siebie, odkrywania talentów i pobudzania wyobraźni dzieci, młodzieży jak też  dorosłych. A wszystko to dzięki Peterowi H. Reynolds, który w 2003 roku wydał książkę dla dzieci „The Dot” (czyli “Kropka”), w której opowiedziana została historia małej Vashtii. Nieśmiała dziewczynka, dzięki mądrej nauczycielce od plastyki, uwierzyła w siebie i poznała swój talent. Ta książeczka stała się  inspiracją dla  tysiąca nauczycieli do działania i celebrowania Dnia Kropki.
          W naszej szkole już od kilku lat staramy się świętować „ ten dzień”. I w tym roku nasi  wolontariusze udali do dzieciaków z oddziału przedszkolnego,  aby wraz z nimi poznać historię małej Vashtii i jednej niepozornej kropki.

Wraz z pierwszym dzwonkiem Szkolny Klub Wolontariatu rozpoczyna swoją działalność.
          W zmienionych okolicznościach podyktowanych trwającą pandemią chcemy pokazać,
           że MY chcemy pomagać, dawać cząstkę siebie, swój czas  drugiemu człowiekowi...