• REGULAMIN

Wypożyczania podręczników

Regulamin wypożyczenia  podręczników i materiałów edukacyjnych zakupionych przez szkołę ze środków dotacji celowej (na podst. Ustawy z dnia 30 maja 2014 r.
          o zmianie ustawy o systemie oświaty
          i niektórych innych ustaw).

(Dz.U.poz.811)

1.Podręczniki są wypożyczane przez bibliotekarza, uczniowie kwitują odbiór podpisem.

2.Każdy uczeń otrzymuje i odpowiada za swój podręcznik oznaczony numerem  nadanym przez bibliotekę szkolną.

3.Podręczniki muszą być obłożone przez cały czas korzystania z nich przez uczniów; obowiązkiem każdego ucznia jest zabezpieczenie podręcznika okładką.

4.Podręcznik musi być zwrócony po zakończeniu korzystania z niego pod koniec roku szkolnego.

5.Specjalna komisja wyznaczona przez Dyrektora Szkoły oceni stan podręcznika.

6.Rodzice  ponoszą  koszt  zniszczonego  podręcznika (książka  nie może być popisana, pognieciona
          z powyrywanymi kartkami, brudna, zalana, z pozaginanymi rogami).

7.W razie zmiany szkoły w trakcie roku szkolnego podręczniki  należy zwrócić do biblioteki.