• Pielęgniarka

Godziny pracy pielęgniarki:

od poniedziałku do piątku

BEZPIECZNE WAKACJE

Pod adresem sk.gis.gov.pl,  na stronie Głównego Inspektoratu Sanitarnego znajduje się Serwis kąpieliskowy, na którym zamieszczane są informacje o jakości wody w kąpieliskach i ich infrastrukturze.

Na tablicy przy gabinecie pielęgniarki znajdują się informacje na temat:

Dzikiej Plaży nad Zalewem Zegrzyńskim (opis),

„Barszcz Sosnowskiego” dowiedz się więcej co to jest i jak udzielić pierwszej pomocy przy poparzeniach (zdjęcia i opis),

jak przygotować się na upały „Dobre wskazówki na upały”,

„Zasady bezpieczeństwa” wg. PSSE.

Na konsoli przy wejściu do szkoły znajdziecie ulotki o:

- „Barszczu Sosnowskiego”,

- o szczepionkach dla podróżujących,

UWAGA

„Państwowy Powiatowy Inspektorat Sanitarny w m.st. Warszawie, ul. Kochanowskiego 21, informuje, że w ostatnim czasie obserwuje się na nadzorowanym terenie zmianę sytuacji epidemiologicznej w zakresie zachorowań na Ostre Wirusowe Zapalenie Wątroby typu A”.

Więcej informacji na tablicy ogłoszeń obok gabinetu pielęgniarki. Możliwość pobrania ulotki

o WZW”A” przy wejściu do szkoły na konsoli.

Serdecznie pozdrawiam

Pielęgniarka szkolna

Zgodnie z najnowszymi zaleceniami Państwowej Inspekcji Sanitarnej zostaje poruszony problem chorób brudnych rąk.

Obszerne informacje przedstawiono na tablicy obok gabinetu pielęgniarki w formie gazetki.

Zostaną przeprowadzone krótkie prelekcje na w. w. temat oraz rozdane uczniom klas piątych ulotki. Dla rodziców będą one dostępne na stole przy wejściu do szkoły.

31 maja obchodzimy Światowy Dzień bez papierosa.

W dalszej kolejności przeprowadzone będą, wśród uczniów klas piątych, badania przesiewowe tj.

- badanie ostrości wzroku

- badanie widzenia barwnego

- ciśnienia tętniczego krwi

Serdecznie pozdrawiam

Pielęgniarka  szkolna

Szanowni Państwo
          Szkoła została poinformowana o pojedynczym przypadku zachorowania dziecka na owsiki.
          W związku z tym prosimy Państwa o zwrócenie szczególnej uwagi na zgłaszane przez dzieci niepokojące sygnały (np. świąd w okolicach odbytu) i konieczności wizyty dziecka u lekarza w przypadku podejrzenia wystąpienia choroby.
          Szczegółowych informacji dotyczących postępowania w profilaktyce i na wypadek choroby,
          rodzicom udziela pielęgniarka szkolna.

Pobierz plik: ulotka.pdf

Ostatni dzwonek!

Zaszczep się przed wakacjami  przeciwko Kleszczowemu Zapaleniu Mózgu.

Na tablicy ogłoszeń podane są informacje o kleszczach:

- jakie choroby przenoszą

- gdzie żyją

- jak się przed nimi chronić

- jak postępować  po ukąszeniu przez kleszcza

Przedstawiono także statystyki Państwowego Zakładu Higieny o zachorowalności na Boreliozę w Polsce z ostatnich kilkunastu lat.

Uczniom klas  II  rozdano ulotki z informacjami o szczepieniach.