22 kwietnia odbył się XXXVII Rajd "Szlakiem Naszej Historii" im. por. hm. Jana Cierlińskiego. Tegoroczny Rajd przebiegał pod hasłem: Żołnierze Armii Krajowej, którzy tworzyli w czasie drugiej wojny światowej zbrojne ramię Polskiego Państwa Podziemnego i walczyli z niemieckim i sowieckim okupantem o wolność naszej ojczyzny. Uczniowie naszej szkoły pod opieką dorosłych odwiedzili miejsca pamięci, aby oddać hołd wszystkim patriotom, poległym i pomordowanym. W rajdzie brało udział 62 uczniów naszej szkoły.
Rajd historyczny
- 1
"Sala lekcyjna moich marzeń"
Gorąco zachęcamy do udziału w Szkolnym Konkursie " SALA LEKCYJNA MOICH MARZEŃ"
organizowanym przez Naszą Szkołę, Radę Rodziców
oraz firmę BAUDZIEDZIC Sp. z o.o. Sp. K.
Konkurs skierowany jest do uczniów klas 0-8.
Mistrzostwa Dzielnicy w dwa ognie usportowione
13 kwietnia nasi czwartoklasiści reprezentowali szkołę w zawodach sportowych – dwa ognie. Po wygraniu wszystkich meczów, chłopcy zajęli 1. miejsce.
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
Skład drużyny:
- Błażej C. (4a)
- Bartosz Ś. (4a)
- Jan W. (4a)
- Antek F. (4b)
- Aleksander K. (4b)
- Franek S. (4b)
- Aleksander T. (4b)
- Oskar B. (4c)
- Gabriel W. (5b)
- Mert K. (5c)
Wesołych Świąt!
Niezwykła lekcja w klasie 7b. Współczesne poetki: Lina Kostenko i Wisława Szymborska – kobiety naszych czasów.
3 marca przypada Międzynarodowy Dzień Pisarzy i Pisarek – dlatego 22 marca w klasie 7b miała miejsce niezwykła lekcja prezentująca dwie damy współczesnej poezji: Ukrainkę – Linę Kostenko i Polkę – Wisławę Szymborską.
15Uczniowie mieli możliwość poznania ciekawych faktów z życia obu poetek, ich zainteresowań, a przede wszystkim – wysłuchania poezji. Wiersze „Nic dwa razy” Wisławy Szymborskiej i „Skrzydła” Liny Kostenko w języku ukraińskim zaprezentowała Sasza z klasy 8d, a w języku polskim – Amelia z klasy 7b.
Za przykładem Wisławy Szymborskiej i jej hobby polegającego
na tworzeniu kolaży uczniowie stworzyli własne wyklejanki. Powstały naprawdę zaskakujące, oryginalne prace.Podsumowaniem lekcji mogą być złote myśli zaczerpnięte z wierszy poetek:
„I każdy koniec to nowy początek” (L. Kostenko)
„Tyle wiemy o sobie, ile nas sprawdzono” (W. Szymborska)
Za pomysł tej lekcji, jej przygotowanie i poprowadzenie dziękujemy pani Walerii. Dzięki takim zajęciom uczniowie polscy i ukraińscy nawiązują relacje na różnych poziomach: wiedzy, przyjaźni i kultury.
Wiosenne porządki
IV Warszawski Festiwal Wolontariatu Szkolnego - to wydarzenie on-line organizowane w ramach programu edukacyjnego „Ochotnicy warszawscy” w szkołach.
Celem wydarzenia jest dzielenie się doświadczeniami oraz radościami związanymi z wolontariatem, a także zapewnienie rozwojowej zabawy dzięki grywalizacji. Festiwalowe zadania odnosiły się do hasła festiwalowego „Wiosenne porządki”: ekologii, recyklingu i ochrony przyrody.
Nasza wolontariacka drużyna złożona z 6 wolontariuszek z klasy 5a – Gabrysi, Kai, Hani, Oli, Zosi, Marysi i Weroniki - sprawnie poradziła sobie z pięcioma zadaniami. Wykazały się pomysłowością, szybkością w podejmowaniu i wykonywaniu zadań, kreatywnością w podejściu do tematu.
Brawo dziewczyny!
Podróż do końca życia
Wychował się w rodzinie alkoholików, staczał się, trafił do więzienia. Pewnego razu powiedział sobie – stop. Zapakował plecak i wyruszył w podróż. To krótkie przedstawienie osoby, z którą uczniowie klas 4 – 8 spotkali się w ramach szeroko pojętej profilaktyki.
2- Mama ciągle była pod wpływem alkoholu – mówi Mariusz Kurc. – Już o szóstej rano, nietrzeźwa po nocy, biegła do sklepu. Całymi dniami i nocami nie szło się z nią porozumieć. Pozbawiony opieki matki pan Mariusz również w szkole był traktowany jak ktoś gorszy, źle się uczył, powtarzał klasę. Był niczyj, nie miał domu. Po skończeniu szkoły podstawowej i zawodówki szukał pracy. Przełom w jego życiu nastąpił, gdy zdał sobie sprawę, że w samotnej podróży czuje się najlepiej, że to właśnie jest jego sposób na życie.
Mariusz Kurc zwiedził już 112 krajów Azji, Afryki, Europy i Australię. Zawsze podróżuje sam, zabiera tylko śpiwór i kilkadziesiąt dolarów. Je i mieszka u napotkanych po drodze ludzi. Zawsze ma przy sobie kamerę filmową.
Teraz podróżnik organizuje spotkania dla szkół, instytucji i zakładów karnych, by pokazać, że proste sprawy liczą się w życiu najbardziej. W swoich opowieściach o pięknie i różnorodności świata zachęca do zadawania sobie pytań o sens życia, a przede wszystkim motywuje do odważnej realizacji własnych marzeń. Spotkanie było niezwykle ciekawe, a opowieść rzetelna, poddana życiowej próbie. Dziękujemy za spotkanie.
Spotkanie z iluzjonistą
- 37
To była niezwykła podróż w świat magii, czarów, humoru, dobrej rozrywki. Niezapomniane wrażenia, emocje, niedowierzanie, radość, entuzjazm - to wszystko za sprawą pana Kacpra Mysiorka - iluzjonisty. Ten młody człowiek, pełen pasji, umiejętności zabawiania, szybkiego nawiązywania kontaktu, porwał i zjednał sobie małą publiczność. Magiczne sztuczki wywoływały na twarzach dzieciaków zaciekawienie, a nawet zachwyt. W znany tylko magikowi sposób pojawiały się i znikały przedmioty: piłki, jajka, karty. Dzieci dzielnie towarzyszyły iluzjoniście, wypowiadając zaklęcia, a niektóre z nich były też asystentami w magicznych sztuczkach. Głośne brawa i salwy śmiechu były wyrazem uznania dla popisów niecodziennego gościa.
Archiwum Aktualności