Dla rodziców

          • „Trzy świnki” w szkolnej bibliotece

          • Niezwykłe wydarzenie miało miejsce 21 maja w bibliotece szkolnej. Uczniowie klas szóstych przygotowali inscenizację bajki „Trzy świnki” - wspólne oglądanie tego spektaklu stanowiło finał projektu edukacyjnego realizowanego w ramach NPRCz 2.0.

            Z tej okazji naszą szkołę odwiedziły dzieci z najstarszej grupy Przedszkola nr 60 oraz uczniowie klas 1–3 uczęszczający do świetlicy szkolnej. Młodzi artyści, inspirując się wybraną przez siebie baśnią, samodzielnie opracowali scenariusz, przygotowali scenografię i choreografię, a także z ogromnym zaangażowaniem wcielili się w role aktorskie. Piękna leśna dekoracja nadała przedstawieniu wyjątkowy klimat i wprowadziła widzów w prawdziwie baśniowy nastrój. Spektakl spotkał się z dużym zainteresowaniem i został nagrodzony brawami.

            Podczas wizyty przedszkolaki miały również okazję poznać ofertę biblioteki skierowaną do najmłodszych czytelników. Z zainteresowaniem oglądały książki oraz dowiedziały się, w jaki sposób będą mogły w przyszłości korzystać z naszej biblioteki.

            Spotkanie przebiegło w radosnej atmosferze. Dziękujemy uczniom klas szóstych za przygotowanie przedstawienia oraz zaangażowanie w realizację projektu.

          • Zaproszenie na wykład dla Rodziców

          • Drodzy Rodzice, czy wiecie, że:

            • ponad 90% dzieci w wieku szkolnym codziennie korzysta z internetu,
            • uczniowie przeciętnie spędzają w sieci 4,5 godziny dziennie,
            • aż 58%  dzieci w wieku 7–12 lat korzysta z serwisów społecznościowych, które formalnie przeznaczone są od 13. roku życia,
            • aktywni użytkownicy TikToka spędzają tam średnio ponad 2 godziny dziennie, włączając aplikację nawet kilkadziesiąt razy w ciągu dnia?

            To tylko fragment wyników raportu „Internet Dzieci 2025”. Dane jasno pokazują, jak ogromny wpływ technologie mają na codzienność młodych ludzi – także naszych uczniów.

            Dlatego dnia 2 czerwca 2026 r. o godz. 17.00 w naszej szkole odbędzie się bezpłatny wykład dla rodziców i opiekunów w ramach projektu „Warszawa chroni dzieci w sieci”, organizowanego przez Miasto Stołeczne Warszawa i WCIES we współpracy z Fundacją Instytut Cyfrowego Obywatelstwa.

            Podczas spotkania poruszymy tematy takie, jak:

            • jak technologie oddziałują na mózg,
            • czym jest smog informacyjny i technostres,
            • jak reagować na niepokojące treści i nawyki online dzieci,
            • czym jest higiena cyfrowa i dlaczego jest ważna,
            • jakie zasady higieny cyfrowej warto wprowadzać w domu i w szkole, by chronić najmłodszych, 
            • jak te zasady wprowadzać.

            Wykład potrwa ok. 60 min.

          • Dyktando Majówkowe - finał Ligi Ortograficznej

          • Dnia 5 maja w naszej szkole już czwarty raz odbył się finał Szkolnej Ligi Ortograficznej. W tradycyjnym Dyktandzie Majówkowym udział wzięli najlepsi z najlepszych – Uczniowie, Nauczyciele i Rodzice. W sali gimnastycznej o laur zwycięzcy walczyło kilkadziesiąt osób!

            W powietrzu znowu unosił się zapach rywalizacji. Wśród zwycięzców dwóch uczniów z klas ósmych napisało tekst bezbłędnie! Aż troje rodziców zajęło pierwsze miejsce, a pewna pani nauczycielka znowu napisała tekst celująco. Zwycięzców nie powstrzymała ani gżegżółka,  ani pęseta, ani żonkile i hiacynty.

            Wszystkim gratulujemy i dziękujemy za świetną zabawę! Do zobaczenia za rok! Obiecujemy, że znowu będzie i naukowo, i zabawnie!

            Zwycięskie klasy (z rywalizacji klasowej) to:
            w klasach 4-6
            1. 6a i 6c (ex aequo)
            2. 6b
            3. 5a

            w klasach 7-8
            1. 8a
            2. 8c
            3. 7c

            Nagrody wręczymy na apelu podsumowującym rok szkolny.

          • Dzień Ziemi

          • Obchody Dnia Ziemi były dla naszych uczniów klas 1 – 3 okazją do bliższego poznania tematyki związanej z ochroną środowiska.W trakcie różnorodnych działań dzieci dowiedziały się, jak ważnajest troska o naszą planetę oraz jak codzienne nawyki mogą pomóc w jej ochronie. Zorganizowaliśmy wiele aktywizujących i angażujących form pracy- od zajęć edukacyjnych i rozmów, przez prace plastyczne, aż po akcję sprzątanie parku i przedstawienie ekologiczne. Dzięki takim inicjatywom uczniowie nie tylko poszerzają swoją wiedzę, ale również uczą się odpowiedzialności za środowisko naturalne. NIECH DZIEŃ ZIEMI BĘDZIE CODZIENNIE!

          • Konkursy w bibliotece szkolnej

          • W kwietniu rozstrzygnięto dwa konkursy biblioteczne: „Magiczna ilustracja – zostań bohaterem książki”, skierowany do uczniów klas 1–3, oraz „Żywa okładka – wchodzę w świat mojej książki”, przeznaczony dla uczniów klas 4–8.

            Celem obu konkursów było rozwijanie zainteresowań czytelniczych, pobudzanie kreatywności i wyobraźni, a także zachęcanie uczniów do aktywnego obcowania z książką. Uczestnicy wykazali się dużą pomysłowością i oryginalnością, a także dobrą znajomością wybranych utworów literackich. Serdecznie zapraszamy do obejrzenia tych ciekawych prac w bibliotece szkolnej.

            Dziękujemy wszystkim uczestnikom za zaangażowanie i udział w konkursach.

             

            Olga M. (3b)

            Enid Blyton „Niebosiężne Drzewo

            Scena przedstawia wejście Beth przez chmurę do Krainy Na Opak.

             

            Zuzanna M. (1b)

            Praca zbiorowa „Psi Patrol. Gotowi do akcji”

            Scena, w której Skye ratuje piernika Pani Burmistrz.

          • Rajd Historyczny

          • W kwietniu  odbyła się XL edycja Rajdu „Szlakiem naszej historii” im. por. hm. Jana Cierlińskiego – wydarzenia historyczno-patriotycznego, które od czterdziestu lat przypomina o najważniejszych wydarzeniach XX wieku. Tegoroczny rajd był zorganizowany pod hasłem „żywa lekcja historii i patriotyzmu”. Nasi uczniowie jak zwykle dopisali – 104 osoby zorganizowały się w patrole i wraz z opiekunami wyruszyły w trasę do miejsc pamięci, aby spotkać się z instruktorami, kombatantami, Sybirakami i harcerzami. Rajd zakończył się piknikiem historycznym.

            Dziękujemy uczestnikom i opiekunom za zaangażowanie.

          • Wizyta w siedzibie zespołu "Mazowsze"

          • Uczniowie klas I b,c  odwiedzili siedzibę zespołu pieśni  i tańca Mazowsze w Karolinie. Gościli w pięknym pałacu, gdzie odbyli warsztaty plastyczne, w trakcie których tworzyli zabawki na wzór ludowych bączków i ptaszków. Obejrzeli też ciekawe ekspozycje ukazujące folklor różnych części Polski. To były ciekawe  i pouczające zajęcia.

          • „Zdobywaj Matplanetę” 2026

          • Uczniowie z naszej szkoły chętnie przystąpili do udziału w Powiatowym konkursie matematycznym „Zdobywaj Matplanetę” 2026 im. Ellen i Roberta Kaplanów. Konkurs jest wpisany na listę konkursów kuratoryjnych. W konkursie wzięło udział ponad 1300 uczniów z terenu m.st. Warszawy. W etapie szkolnym wzięły udział 22 osoby z klas 2–4. Do finału przeszło 7 uczniów. Finał konkursu odbył się 22 kwietnia
            w Centrum Edukacyjnym Matplanet. Dwoje uczniów z naszej szkoły zdobyło ex aequo drugie miejsce: to Jagoda K. i Aliaksei M.
            W nagrodę pojadą do parku Rozrywki Mandoria.
            Jesteśmy dumni z sukcesów naszych uczniów. Życzymy dalszych sukcesów! 👏

      • Kontakty

        • Szkoła Podstawowa nr 66 im. ks. Juliana Chrościckiego w Warszawie
        • Tel. 22 8631021
          Wewnętrzne numery telefonów:
          Sekretariat w. 0
          Recepcja w. 1
          Świetlica w. 3
          Pedagog w. 6
          Biblioteka w. 8
          Psycholog w. 7
          Pielęgniarka w. 5
          Kierownik gospodarczy w. 4
        • 02-407 Warszawa ul. Przepiórki 16/18
          Poland
      • Logowanie