• 2016/2017

• NOWOŚCI CZYTELNICZE 2016/1017

Śladami Neli przez dżunglę, morza i oceany

Książka nie tylko ładnie wydana, ale przede wszystkim ciekawa i wzbudzająca w dziecku chęć podróżowania, odkrywania nowych miejsc, zarówno w dziecka wyobraźni, jak i w rzeczywistym życiu. Gorąco polecam wszystkim, którzy marzą o podróżach!

Andrzej Maleszka Bohaterowie Magicznego Drzewa

Nowa seria powieści. Powstaje równolegle z bestsellerowym cyklem Magiczne Drzewo. Każdy tom opowiada o nieznanych przygodach jednej z postaci Magicznego Drzewa: Kukiego, Gabi, Alika, Idalii i innych. Bohaterem pierwszego tomu jest mówiący pies Budyń.
          Powieści można czytać niezależnie, nie znając innych części.

Zapraszamy w podróż do odległej galaktyki gwiezdnych wojen! Wydana po raz pierwszy w Polsce Encyklopedia postaci Star Wars zawiera wiele informacji o dzielnych Jedi i złowrogich Sithach,  groźnych potworach, dziwacznych Kosmitach i egzotycznych droidach z obydwu trylogii!
          OPISY PONAD 200 POSTACI OD ANAKINA SKYWALKERA PO ZAM WESELL.

John Green  Papierowe miasta
          Powieść jest napisana łatwym językiem, dzięki czemu bardzo szybko się ją czyta. Ukazuje  przyjaźń i poświęcenie. Przedstawia sprawy bliskie nastolatkom Bohater Quentin Jacobsen od zawsze jest zakochany w zbuntowanej Margo Roth Spiegelman. W dzieciństwie przeżyli razem coś wspaniałego. Teraz  chodzą do tego samego  liceum,  ale  się

do siebie nie odzywają . Pewnego wieczoru Margo w stroju nindży wciąga Quentina w niezwykłą przygodę. Gdy dziewczyny nie ma w szkole i okazuje się,  że uciekła, chłopak zaczyna poszukiwania ...

Seria nie tylko dla piłkarzy

Lewandowski, wygrane marzenia Ronaldo. Chłopiec, który wiedział, czego chce Messi. Mały chłopiec, który stał się wielkim piłkarzem.

Jeżeli grasz w piłkę, te książki na pewno Cię zainteresują. Jeżeli zaczynasz grać lub chciałbyś zacząć grać, to książki te na pewno Cię zainspirują. Jeżeli nie jesteś fanem piłki nożnej, to też znajdziesz coś dla siebie. Są to opowieści o urzeczywistnianiu się marzeń, przykłady osób, które ciężką pracą i wytrwałością potrafiły osiągnąć zamierzone cele. Sen się spełnia. Naprawdę warto przeczytać!