• E-twinning

        •  

           

          E-twinning

          E-twinning to program europejskiej współpracy szkół za pomocą mediów elektronicznych. W programie uczestniczą wszystkie kraje Unii Europejskiej, jak również Chorwacja, Turcja, Macedonia, Islandia i Norwegia, czyli razem aż 32 państwa. eTwinning rozwija się bardzo dynamicznie, wciąż włączają się do niego kolejne europejskie szkoły. Dziś ta społeczność liczy ponad 130 tysięcy zarejestrowanych użytkowników. Szkoła Podstawowa nr 66  jest także w tej grupie.

          Szkolnymi koordynatorkami projektów w ramach eTwinning są mgr Magdalena Fimowicz- Wasiak i mgr Milena Bojarczuk. W tym roku uczniowie  SP66 z klas III- VI dołączyli do akcji: European Day of Languages: Postcards From Around the World, której pomysłodawcą była Donington Cowley Endowed Primary School z Wielkiej Brytanii.

          Projekt zorganizowany z okazji Europejskiego Dnia Języków ma na celu poszerzenie świadomości dzieci o ich kolegach z krajów Europy i  świata, co skutkuje w nawiązaniu kontaktu z nimi poprzez rozsyłanie pocztówek z kilkoma informacjami o nadawcach (wiek dzieci, rodzaj szkoły) oraz kraju z którego się je wysyła.  W projekcie uczestniczy 39 szkół m.in. z  Rumunii, Bułgarii, Grecji, Węgier, Włoch, Francji i Hiszpanii. Językiem komunikacji jest angielski.

          Zapraszamy do odwiedzania galerii otrzymanych pocztówek, która z pewnością będzie sukcesywnie się rozrastać.


          PROJEKTY E-twinning 2014/2015

          Tegoroczny realizowany przez nas projekt eTwinning nosi tytuł European Christmas Traditions i poświęcony jest obchodom świąt Bożego Narodzenia w Europie. Do udziału w projekcie zaprosiliśmy kilka europejskich szkół - współpracę rozpoczęły z nami szkoły z Grecji, Hiszpanii, Słowacji i Rumunii. W sumie w projekcie bierze udział ponad 100 uczniów i nauczycieli.

          Pierwszym zadaniem uczestników jest zalogowanie się na TwinSpace i  napisanie kilku zdań na swój temat.

          W drugim i trzecim tygodniu działań będziemy prezentować nasze ulubione kolędy i piosenki świąteczne.

          W czwartym tygodniu projektu prezentować będziemy świąteczne potrawy, szczególnie tradycyjne polskie wypieki.

          Piaty tydzień działań poświęcony będzie tradycjom obchodów Bożego Narodzenia w Polsce.

          W ostatnim przedświątecznym tygodniu, wymienimy się świątecznymi kartkami z partnerskimi szkołami. 

          Wrażeniami ze współpracy podzielimy się w styczniu.