• PROJEKTY Z UDZIAŁEM WOLONTARIATU

• W roku szkolnym 2018/19 Szkolny Klub Wolontariatu przystąpił do realizacji  dwóch  PROJEKTÓW

Projekt ”(…) każdy powinien zobaczyć dobroć w twojej twarzy,
          w oczach i w uśmiechu” – w myśl Matki Teresy z Kalkuty”

Głównym celem Projektu jest popularyzacja wiedzy o życiu i działalności Matki Teresy z Kalkuty i rozwijanie w uczestnikach wrażliwości na potrzeby drugiego człowieka. Uczestnicy przygotowują i przeprowadzają działania charytatywne/pomocowe polegające na spotkaniu z drugim, potrzebującym człowiekiem zainspirowani życiem i działalnością Matki Teresy z Kalkuty.

Projekt „Łączy nas człowiek”.

Projekt będzie realizowany od września 2018 r.  do czerwca 2019 r.  Głównym celem Projektu jest kształtowanie postawy otwartości, szacunku i empatii względem każdego człowieka, zdobycie wiedzy nt. osób niepełnosprawnych, starszych/samotnych i uchodźców, migrantów.

Działania, które podejmowane będą w ramach Projektu:

1. Uczestnictwo w szkoleniach, warsztatach dla uczestników (średnio co 3 miesiące). Spotkania odbywać się będą w soboty, trwać będą ok. 5 godz.,  miejsce spotkań to sala gimnastyczna w szkole.
          2. Założenie i prowadzenie blogów projektowych (opisywanie prowadzonych działań) na bezpłatnej platformie internetowej.
          3. Podejmowanie przez zespoły różnej aktywności (co najmniej 3 działania/akcje) kierowanych do niepełnosprawnych, starszych/samotnych, uchodźców/ migrantów
          4. Wyłonienie najciekawszych blogów.
          5. Podsumowanie projektu w formie gry/zabawy plenerowej prowadzonej przez wolontariuszy Fundacji „Bo Warto”, która jest organizatorem Projektu.

Adres naszego bloga      http://wolonariuszeprzepiorki66.blogspot.com