• Archiwum 2018/2019

SPOTKANIE AUTORSKIE W BIBLIOTECE PUBLICZNEJ

22 maja uczniowie klasy 5c wzięli udział w spotkaniu z autorką książek dla dzieci i młodzieży – Dorotą Kassjanowicz. Pisarka jest Laureatką głównej nagrody IBBY „Książka roku 2014” za powieść „Cześć, wilki”.

My uczestniczyliśmyw warsztatach literackich nawiązujących do „30 znikających trampolin”.

Zajęcia zorganizowane w Bibliotece Publicznej z pewnością rozwijały zarówno kreatywne myślenie jak i  twórcze umiejętności naszych uczniów.

WIELKA ZBIÓRKA KSIĄŻEK 2019

Biblioteka szkolna, wspólnie z grupą świetlicową klasy 1c, zorganizowała  ogłoszoną przez fundację Zaczytani org.  zbiórkę książek do szpitali, domów dziecka, domów pomocy, świetlic środowiskowych i centrów aktywności lokalnej. 448 książek przeznaczonych na ten cel przekazało nam 27 uczniów.

Dziękujemy dzieciom i rodzicom za wsparcie tej akcji.

Spotkanie z panią Agnieszką Frączek

16 października uczniowie klas 1a, 1b i 2b uczestniczyli w spotkaniu autorskim z panią Agnieszką Frączek. Ponieważ zabawne, a jednocześnie skłaniające do refleksji, wiersze pani Agnieszki lubimy, często czytamy, wybieramy do recytacji, ucieszyło nas spotkanie z tą właśnie poetką.

Wysłuchaliśmy ciekawych opowieści autorki, mogliśmy zadawać pytania, a na koniec otrzymać autografy.

Warsztaty literackie w Bibliotece Publicznej

15 października w godzinach: 9.00 – 10.00 uczniowie klasy 4c wzięli udział w warsztatach literackich w Bibliotece Publicznej w Parku Kombatanta. Tematem zajęć było: „Zapoznanie z najnowszą książką Cezarego Harasimowicza „Mirabelka”.

Uczniowie poznali historię z powieści, historię prawdziwego warszawskiego drzewkai losy ludzi mieszkających w pobliżu na przestrzeni kilkudziesięciu lat; wykonali prace plastyczne, a na koniec czekał ich słodki poczęstunek nawiązujący do tematu zajęć – konfitura z mirabelek.