• 2020/2021

• WIELKANOC

Drodzy uczniowie, Święta Wielkanocne to wyjątkowy czas obfitujący w tradycje i zwyczaje, w którym obrzędy religijne splatają się z tradycją ludową. Zachęcamy Was do zapoznania się z niektórymi z nich. Dzięki udostępnionym przez nas materiałom dowiecie się jak ten czas spędza się m.in. w Afryce czy Australii, co to jest "Rolling Eggs", zobaczycie jak wykonać wielkanocne dekoracje czy rozwiążecie quiz sprawdzając Waszą wiedzę. :)

1. https://view.genial.ly/5e8ce5e3d9dad70d838cf5b2/horizontal-infographic-review-barbara-urbanska?fbclid=IwAR0QTrS_WKNRmAVzF9ihox8OxMCPLIowAn3T7Lhro-ohUcVi0NbFkQyf3tk

2. https://view.genial.ly/60578904f3bc7f0da6b9943f/presentation-wielkanoc?fbclid=IwAR2-eaJ1fMpOYQmQPDNAIaZEE4AtZ68DXsYONsdvW1rOdywBL6M3RVpFPVY

3. https://etnosystem.pl/magazyn/2206-wielkanoc-na-swiecie/?fbclid=IwAR0WVmwVOTdi_gudxTFvFgFAC2ZfcFbH-CztJJHXujVGBTGc6t0TGDSS9BA

Dzień Pupila

Drodzy Uczniowie z wielką przyjemnością ogłaszamy, iż organizujemy zdalny Dzień Pupila. Wydarzenie będzie polegało na nadsyłaniu zdjęć Waszych zwierzaków (psów, kotów, chomików, szczurków itd.) , które następnie pojawią się w zakładce "Galeria" tu na stronie szkoły. :)

Gdzie wysyłamy zdjęcia?  Do Pani Anny Brodowskiej na adres abrodowska@sp66warszawa.pl
          Do kiedy je wysyłamy? Do 22 lutego (tj. poniedziałek).
          A poniżej wstawiamy link do plakatu promującego wydarzenie. :)

Drodzy Uczniowie,

Z okazji zbliżających się Walentynek (14.02.) pragniemy serdecznie Was zaprosić do składania życzeń bliskim Wam osobom. Ze względu na sytuację w kraju, nie możemy zorganizować tradycyjnej poczty walentynkowej, ale wychodzimy na przeciw wszystkim wyzwaniom. :)

Poniżej załączamy link do tablicy na której każdy z Was może zapisać miłe dla kogoś słowo. Wystarczy w prawym dolnym rogu wcisnąć różowy przycik z plusem. Dobrej zabawy!

PS. Pisząc życzenia dla konkretnej osoby używamy tylko imienia i klasy do której uczęszcza. :)

Drodzy Uczniowie,

Z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia, pragniemy życzyć Wam zdrowia, spokoju i radości. Złapcie oddech, nabierzcie sił i wracajcie szczęśliwi. :) A dla tych którzy chcieliby ubrać choinkę raz jeszcze (zapewne w domach jest już ubrana) przygotowaliśmy małą niespodziankę dostępną pod linkiem:

Wesołych Świąt!

Uchwyć flagę

Serdecznie zapraszamy wszystkich uczniów do wzięciu udziału w akcji „Uchwyć flagę” związaną z obchodami Święta Niepodległości.

Polega ona na zrobieniu zdjęcia fladze Polski, którą zauważycie np. na balkonie, podwórku, na masztach czy też w innych miejscach. Ze wszystkich nadesłanych zdjęć utworzymy kolaż, który zamieścimy na stronie szkoły.
          Prosimy o nadsyłanie zdjęć do niedzieli 15 listopada (włącznie) na wybrany e-mail:

abrodowska@sp66warszawa.pl                 lub                  apeplonski@sp66warszawa.pl.

Do wysłanych zdjęć prosimy dopisać informację o wyrażeniu zgody na wykorzystanie zdjęcia w celu stworzenia kolażu.

Uchwyc_flage____plakat_.pdf

Konkurs "Niepodległa słowami malowana"

Drodzy Uczniowie!

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie literackim z okazji rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości.

Uczestnicy: uczniowie klas 4-8.

Zasady: Konkurs polega na napisaniu wiersza mówiącego o Polsce, odzyskaniu niepodległości i miłości do Ojczyzny. Prace należy wysyłać do 23 listopada (tj. poniedziałek) włącznie, na jeden z wybranych adresów e-mail:

abrodowska@sp66warszawa.pl                 lub                apeplonski@sp66warszawa.pl

Zwycięzcy konkursu  zostaną wyłonieni przez powołane przez organizatorów jury w dwóch kategoriach: wiersz biały i wiersz
          z rymem. Jeden uczestnik może napisać wiersze należące do obu kategorii. Do pracy należy  załączyć znajdujące się poniżej oświadczenie.

Wyniki konkursu zostaną ogłoszone w dzienniku elektronicznym Librus 30 listopada 2020 roku (tj. poniedziałek)
          w Ogłoszeniach.

Ze względu na sytuację epidemiczną wręczenie nagród odbędzie się na apelu w najbliższym możliwym terminie.

Regulamin konkursu i oświadczenie niezbędne do wzięcia udziału, znajdują się poniżej.
          Regulamin_konkursu__Niepodlegla_slowami_malowana.pdf
          Oswiadczenie.pdf

Drodzy Uczniowie,

Samorząd Uczniowski pragnie ogłosić i zachęcić wszystkich uczniów do przyłączenia się do projektu edukacyjno-społecznego „TO(działa)MY!” pod patronatem organizacji UNICEF i Fundacji Santander Bank Polska.

Projekt polega na poruszaniu różnych obszarów tematyki związanej z kulturą i sztuką, czyli m in. kinem, teatrem, muzeum, muzyką itp. W dobie wszechobecnego Internetu młodzież bardzo często nie dostrzega wartości, jakie oferują im wyżej wymienione obszary kultury.

W każdym miesiącu, rozpoczynając od października, przeprowadzimy akcję lub konkurs, mające na celu poszerzanie wiedzy uczniów w zakresie różnych dziedzin kultury i wydarzeń kulturalnych z całego świata.

Stworzyliśmy plan projektu, do którego każdy z Was ma dostęp. Umieszczamy go o właśnie tu na stronie szkoły.

To_dziala(MY).pdf

Chętnych do współpracy uczniów prosimy o zgłaszanie się do opiekunów, Pani Anny Brodowskiej, Pani Kamili Dowgiałło lub Pana Adama Pepłońskiego do 30 października (tj. piątek) za pośrednictwem dziennika elektroniczego Librus.

No TO(działa)MY! smiley