Karta Ucznia w roku szkolnym 2023/2024
Święta Majowe według 1c
Musicie to zobaczyć!
Święta Majowe
Tegoroczne święta majowe obchodziliśmy w naszej szkole w nietypowy sposób. Obchody trwały niemal cały tydzień.
35We wtorek 25 kwietnia odbył się test wiedzy z języka polskiego, w którym wzięli udział przedstawiciele poszczególnych klas 4-8. Tego dnia wybrani uczestnicy przystąpili także do napisania dyktanda, którego treść nawiązywała do momentu zaprzysiężenia Konstytucji 3 Maja. Wydarzenie to było okazją do wspólnego spotkania w ławkach szkolnych uczniów, rodziców i nauczycieli.
27 kwietnia uczniowie klas ósmych recytowali „Inwokację” przed budynkiem szkoły, zaś ich młodsi koledzy i koleżanki z klas 0-3 odśpiewali hymn państwowy.
Ostatnim etapem obchodów było przygotowanie przez każdą z klas 0-8 wystroju swojej sali lekcyjnej. Dziękujemy wszystkim Uczniom, Rodzicom i Nauczycielom za zaangażowanie oraz poświęcony czas.
Niebieskie Igrzyska
Kwiecień jest miesiącem poświęconym tematyce spektrum autyzmu. W ramach obchodów miesiąca wiedzy na temat autyzmu po raz pierwszy przyłączyliśmy się do akcji „Niebieskie Igrzyska 2023”. Igrzyska mają charakter edukacyjny i sportowo-integracyjny, mają pokazać, że każdy może być sportowcem i każdy ma szansę osiągnąć sukces na miarę swoich możliwości. Konkurencje drużynowe służą integracji oraz rozwijaniu i wzmacnianiu więzi
74Nasze wydarzenie odbyło się 26 kwietnia, przed budynkiem szkoły. Było podzielone na dwie części: część sportową i grę terenową. W części sportowej zadaniem uczniów był udział w przygotowanych konkurencjach sportowych.
Gra terenowa polegała na odnalezieniu i odczytaniu ukrytych kodów QR. Treść ukrytych informacji były fakty i mity na temat spektrum autyzmu.
Konferencja “Autyzm - wiedzieć więcej”
19 kwietnia 2023 roku odbyło się niezwykłe wydarzenie. W porozumieniu ze Szkołą Podstawową z Oddziałami Integracyjnymi nr 87 im. 7 PP AK "Garłuch", Poradnią Psychologiczno-Pedagogiczną nr 22 oraz Stowarzyszeniem Sercem Malowane, zorganizowaliśmy konferencję mającą na celu przybliżyć charakterystykę osób ze spektrum autyzmu. Chciałyśmy zwrócić uwagę na ich potrzeby i funkcjonowanie
w środowisku szkolnym.41Podczas konferencji wystąpili znamienici goście posiadający wiedzę zarówno teoretyczną, jak i praktyczną - lekarz psychiatra prof. dr. hab. n med. Katarzyna Kucharska, dyrektor szkoły specjalnej Ewa Warszewska, psycholog Natalia Jamińska, nauczyciele współorganizujący proces kształcenia specjalnego Aleksandra Sycik i Aleksandra Józwiak, mama dzieci ze spektrum autyzmu Mirosława Łukowska oraz samorzecznik Jan Gawroński (szczegóły wraz z tytułami wystąpień w galerii).
Poza olbrzymią dawką wiedzy, goście mieli możliwość obejrzenia występu uczniów z klasy integracyjnej SP87 oraz wysłuchać piosenek w wykonaniu Tomasza Szala, również samorzecznika.
Dziękujemy wszystkim osobom, które pomogły w organizacji tego wydarzenia, począwszy od dyrektorów oraz władz dzielnicy, po nauczycieli i specjalistów, którzy włożyli mnóstwo serca
i pracy w przygotowania m.in. plakatu, broszur czy dekoracji. Wszystko to sprawiło,
iż konferencja miała kameralny charakter i przebiegła w bardzo miłej atmosferze.Wierzymy, że tego typu działania i mówienie głośno o potrzebach osób neuroróżnorodnych, przyczynią się do poprawy komfortu ich życia, zarówno na etapie edukacji, jak i w dorosłym życiu.
Rajd historyczny
22 kwietnia odbył się XXXVII Rajd "Szlakiem Naszej Historii" im. por. hm. Jana Cierlińskiego. Tegoroczny Rajd przebiegał pod hasłem: Żołnierze Armii Krajowej, którzy tworzyli w czasie drugiej wojny światowej zbrojne ramię Polskiego Państwa Podziemnego i walczyli z niemieckim i sowieckim okupantem o wolność naszej ojczyzny. Uczniowie naszej szkoły pod opieką dorosłych odwiedzili miejsca pamięci, aby oddać hołd wszystkim patriotom, poległym i pomordowanym. W rajdzie brało udział 62 uczniów naszej szkoły.
1
"Sala lekcyjna moich marzeń"
Gorąco zachęcamy do udziału w Szkolnym Konkursie " SALA LEKCYJNA MOICH MARZEŃ"
organizowanym przez Naszą Szkołę, Radę Rodziców
oraz firmę BAUDZIEDZIC Sp. z o.o. Sp. K.
Konkurs skierowany jest do uczniów klas 0-8.
Mistrzostwa Dzielnicy w dwa ognie usportowione
13 kwietnia nasi czwartoklasiści reprezentowali szkołę w zawodach sportowych – dwa ognie. Po wygraniu wszystkich meczów, chłopcy zajęli 1. miejsce.
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
Skład drużyny:
- Błażej C. (4a)
- Bartosz Ś. (4a)
- Jan W. (4a)
- Antek F. (4b)
- Aleksander K. (4b)
- Franek S. (4b)
- Aleksander T. (4b)
- Oskar B. (4c)
- Gabriel W. (5b)
- Mert K. (5c)
Wesołych Świąt!
Niezwykła lekcja w klasie 7b. Współczesne poetki: Lina Kostenko i Wisława Szymborska – kobiety naszych czasów.
3 marca przypada Międzynarodowy Dzień Pisarzy i Pisarek – dlatego 22 marca w klasie 7b miała miejsce niezwykła lekcja prezentująca dwie damy współczesnej poezji: Ukrainkę – Linę Kostenko i Polkę – Wisławę Szymborską.
15Uczniowie mieli możliwość poznania ciekawych faktów z życia obu poetek, ich zainteresowań, a przede wszystkim – wysłuchania poezji. Wiersze „Nic dwa razy” Wisławy Szymborskiej i „Skrzydła” Liny Kostenko w języku ukraińskim zaprezentowała Sasza z klasy 8d, a w języku polskim – Amelia z klasy 7b.
Za przykładem Wisławy Szymborskiej i jej hobby polegającego
na tworzeniu kolaży uczniowie stworzyli własne wyklejanki. Powstały naprawdę zaskakujące, oryginalne prace.Podsumowaniem lekcji mogą być złote myśli zaczerpnięte z wierszy poetek:
„I każdy koniec to nowy początek” (L. Kostenko)
„Tyle wiemy o sobie, ile nas sprawdzono” (W. Szymborska)
Za pomysł tej lekcji, jej przygotowanie i poprowadzenie dziękujemy pani Walerii. Dzięki takim zajęciom uczniowie polscy i ukraińscy nawiązują relacje na różnych poziomach: wiedzy, przyjaźni i kultury.
Wiosenne porządki
IV Warszawski Festiwal Wolontariatu Szkolnego - to wydarzenie on-line organizowane w ramach programu edukacyjnego „Ochotnicy warszawscy” w szkołach.
Celem wydarzenia jest dzielenie się doświadczeniami oraz radościami związanymi z wolontariatem, a także zapewnienie rozwojowej zabawy dzięki grywalizacji. Festiwalowe zadania odnosiły się do hasła festiwalowego „Wiosenne porządki”: ekologii, recyklingu i ochrony przyrody.
Nasza wolontariacka drużyna złożona z 6 wolontariuszek z klasy 5a – Gabrysi, Kai, Hani, Oli, Zosi, Marysi i Weroniki - sprawnie poradziła sobie z pięcioma zadaniami. Wykazały się pomysłowością, szybkością w podejmowaniu i wykonywaniu zadań, kreatywnością w podejściu do tematu.
Brawo dziewczyny!
Podróż do końca życia
Wychował się w rodzinie alkoholików, staczał się, trafił do więzienia. Pewnego razu powiedział sobie – stop. Zapakował plecak i wyruszył w podróż. To krótkie przedstawienie osoby, z którą uczniowie klas 4 – 8 spotkali się w ramach szeroko pojętej profilaktyki.
2- Mama ciągle była pod wpływem alkoholu – mówi Mariusz Kurc. – Już o szóstej rano, nietrzeźwa po nocy, biegła do sklepu. Całymi dniami i nocami nie szło się z nią porozumieć. Pozbawiony opieki matki pan Mariusz również w szkole był traktowany jak ktoś gorszy, źle się uczył, powtarzał klasę. Był niczyj, nie miał domu. Po skończeniu szkoły podstawowej i zawodówki szukał pracy. Przełom w jego życiu nastąpił, gdy zdał sobie sprawę, że w samotnej podróży czuje się najlepiej, że to właśnie jest jego sposób na życie.
Mariusz Kurc zwiedził już 112 krajów Azji, Afryki, Europy i Australię. Zawsze podróżuje sam, zabiera tylko śpiwór i kilkadziesiąt dolarów. Je i mieszka u napotkanych po drodze ludzi. Zawsze ma przy sobie kamerę filmową.
Teraz podróżnik organizuje spotkania dla szkół, instytucji i zakładów karnych, by pokazać, że proste sprawy liczą się w życiu najbardziej. W swoich opowieściach o pięknie i różnorodności świata zachęca do zadawania sobie pytań o sens życia, a przede wszystkim motywuje do odważnej realizacji własnych marzeń. Spotkanie było niezwykle ciekawe, a opowieść rzetelna, poddana życiowej próbie. Dziękujemy za spotkanie.
Spotkanie z iluzjonistą
- 37
To była niezwykła podróż w świat magii, czarów, humoru, dobrej rozrywki. Niezapomniane wrażenia, emocje, niedowierzanie, radość, entuzjazm - to wszystko za sprawą pana Kacpra Mysiorka - iluzjonisty. Ten młody człowiek, pełen pasji, umiejętności zabawiania, szybkiego nawiązywania kontaktu, porwał i zjednał sobie małą publiczność. Magiczne sztuczki wywoływały na twarzach dzieciaków zaciekawienie, a nawet zachwyt. W znany tylko magikowi sposób pojawiały się i znikały przedmioty: piłki, jajka, karty. Dzieci dzielnie towarzyszyły iluzjoniście, wypowiadając zaklęcia, a niektóre z nich były też asystentami w magicznych sztuczkach. Głośne brawa i salwy śmiechu były wyrazem uznania dla popisów niecodziennego gościa.
Michel Moran naszym gościem
28 marca w naszej szkole gościł słynny restaurator p. Michel Moran wraz z małżonką p. Haliną Moran.
W spotkaniu uczestniczyła Dyrektor Szkoły p. Tamara Marczak-Rakowiecka oraz klasy 3b i 4c z nauczycielami.
Spotkanie przebiegło w bardzo miłej i, dzięki Mistrzowi, wesołej atmosferze.
4
Konferencja "Autyzm - wiedzieć więcej"
Serdecznie zapraszamy do udziału w konferencji pt. "Autyzm - wiedzieć więcej". Konferencja powstała w porozumieniu Dyrektorów i nauczycieli specjalistów ze Szkoły Podstawowej nr 66, Szkoły Podstawowej nr 87 oraz Poradni Psychologiczno - Pedagogicznej nr 22. Podczas niej wystąpią niezwykli goście. Konferencja odbędzie się w formie stacjonarnej. Szczegóły znajdują się poniżej .Zapraszamy do zapisów! Liczba miejsc ograniczona. Udział jest bezpłatny.
Międzyklasowy Turniej "Uzależnienia XXIw. - co o nich wiemy?"
W dniu 2 marca w naszej szkole odbył się szkolny międzyklasowy turniej wiedzy dla uczniów klas
IV-VIII pt. „Uzależnienia XXI w. – co o nich wiemy?”Nagrody można było zdobyć w dwóch kategoriach: kategoria pierwsza - test wiedzy; kategoria druga - plakat dotyczący profilaktyki uzależnień.
17Po 2,5 godzinnej, zaciętej i emocjonującej rozgrywce udało nam się wyłonić zwycięzców w teście wiedzy!
Miejsce 1 – klasa 7b
Miejsce 2 - klasa 5b
Miejsce 3 – klasa 6b
Poziom wiedzy uczestników przerósł nasze najśmielsze oczekiwania! Wyrazy uznania dla wszystkich reprezentantów klas.
Komisja składająca się z niezależnych członków, niebędących wychowawcami ani nauczycielami współorganizującymi w klasach 4-8, niemalże jednogłośnie zdecydowała, że nagroda w drugiej kategorii należy się klasie 5a.
Plakaty można oglądać na tablicach znajdujących się na pierwszym i drugim piętrze szkoły.
Zgodnie z regulaminem, w ramach nagrody, klasy 7b oraz 5a będą mogły iść do kina na wybrany przez siebie film.
Serdecznie gratulujemy!
Organizatorki turnieju
Anna Brodowska, Magdalena Gelios, Aleksandra Sycik, Dorota Sieczko, Magdalena Małachwiejczyk, Karolina Zając, Monika Kudelska, Ela Bielska, Agnieszka Jędrzejczak
Dodatkowo, chciałyśmy serdecznie podziękować nauczycielom w-fu za udostępnienie i pomoc
w przygotowaniu sali gimnastycznej.
Zapraszamy!
„Autyzm – poznaj mój świat zanim ocenisz”
Zachęcamy do udziału w konkursie dzielnicowym.
Dla Babci i Dziadka - Uczniowie Klasy 1c
Zapraszamy do obejrzenia występów Uczniów Klasy 1c
Archiwum Aktualności