• Dzień Kobiet

          • „Raz do roku jest taki dzień, który przemija jak piękny sen. Wszystkie kobiety, panie i matki, w dniu tym dostają pachnące kwiatki.”

            8 marca – Międzynarodowy Dzień Kobiet – na stałe wpisał się do naszego szkolnego kalendarza.  I mimo że jego ranga, w porównaniu z minionymi okresami, znacznie spadła, co roku z okazji tego sympatycznego marcowego święta w naszej szkole pojawiają się kwiaty, życzenia i drobne upominki dla małych i tych większych kobiet. 

            Męska część Szkolnego Wolontariatu udała się do Dziennego Domu Opieki na ul. Potrzebnej,  gdzie wręczyli pensjonariuszkom pięknie wykonane przez dzieciaki ze szkolnej świetlicy kartki z życzeniami oraz drobne upominki w postaci własnoręcznie uszytych toreb na zakupy.

             Widzieliśmy, że nasza wizyta, choć krótka, to sprawiła dużo radości paniom zgromadzonym w placówce.

            Ela Bielska – koordynator SKW

             

          • Kiermasz ciast - pomoc Ukrainie

          • W związku z ostatnimi wydarzeniami w Ukrainie nie możemy pozostawać obojętni. Przy współpracy z Rada Rodziców podejmujemy w szkole różnego rodzaju działania, które są naszą formą pomocy i solidarności  z mieszkańcami Ukrainy. Trwa zbiórka żywności, leków, środków opatrunkowych.  Przygotowujemy plecaki z podstawowym wyposażeniem, jeśli jest taka potrzeba przekazujemy ubrania.

            3 marca  w  szkole odbył się kiermasz wypieków. Nasi uczniowie piekli z rodzicami ciasta, ciasteczka, babeczki, przygotowali galaretki i inne słodkości. Przynieśli je do szkoły i urządzili kiermasz. Cel był jeden: sprzedać wszystkie smakołyki, by zebrać jak najwięcej pieniędzy i w ten sposób wesprzeć finansowo zmuszonych do ucieczki ze swojego kraju Ukraińców. Akcja spotkała się z dużym zainteresowaniem i zaangażowaniem dzieci i rodziców. Nikt nie pozostawał obojętny i każdy kupował słodkości. Całą kwota zostanie przelana na konto Fundacji ‘Ocalenie”

             

            Jeszcze raz ogromne podziękowania kierujemy do naszych uczniów i ich rodziców. DZIĘKUJEMY.

            Ela Bielska – koordynator SKW

        • Dzień Otwarty - 1 marca 2022 r.
          • Dzień Otwarty - 1 marca 2022 r.

          • Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 66  im. ks. Juliana Chrościckiego ul. Przepiórki 16/18. Serdecznie zaprasza Rodziców na spotkanie w sprawie rekrutacji do oddziałów przedszkolnych oraz klas pierwszych w roku szkolnym 2022/2023.

            Spotkanie odbędzie się w trybie zdalnym w aplikacji Teams 1 marca o godz. 1800.

            Poniżej znajduje się link do spotkania:

             

          • Warszawa Talentów

          • Drodzy Uczniowie, Rodzice, Nauczyciele!

            W bieżącym roku szkolnym, nasza placówka przystąpiła do realizacji projektu „Warszawa Talentów – rozwój doradztwa zawodowego w szkołach podstawowych m.st. Warszawy”. W ramach projektu w szkole został utworzony Punkt Informacji i Kariery.

            Jest to miejsce, w którym Uczniowie klas VII i VIII będą mogli porozmawiać o planach dotyczących wyboru szkoły czy zawodu i przygotować się do świadomego wyboru własnej ścieżki edukacyjno-zawodowej.

            Do współpracy w tej sprawie zapraszam również Rodziców. Punkt Informacji i Kariery, w skrócie PIK znajduje się w sali nr 6 i będzie działał w poniedziałki w godz. 16:30-18:00. Osoby zainteresowane takimi spotkaniami proszę, aby skontaktowały się ze mną osobiście lub poprzez Dziennik Librus. Szczegółowe informacje i regulamin projektu w załączniku.

            Paweł Smyk – koordynator PIK

             

            REGULAMIN_PROJEKTU_WT.docx

          • Sportowe sukcesy

          • Uczniowie naszej szkoły zajęli pierwsze miejsce w dzielnicy Włochy w koszykówce chłopców. Kategoria dzieci. Gratulujemy!

          • Świąteczne życzenia

          • Od 6 lat wysyłamy życzenia świąteczne do niepełnosprawnych mieszkańców Domu Pomocy Społecznej w Niegowie.  Dlaczego właśnie tam?– bo to niezwykłe, pełne ciepła i miłości rodzinnej miejsce. Jego istnienie datuje się od 1931 roku,  obecnie przebywa w nim 110 osób: 41 dziewcząt i 69 chłopców. Co w nim takiego szczególnego? Niewiele jest takich miejsc opartych na systemie rodzinkowym, który zakłada, że  zakład ma być Domem i dlatego dzieli się na rodzinki. W rodzince dzieci śpią, spożywają posiłki, bawią się, pracują oraz przeżywają różne uroczystości.  To tak jak my – mamy swoje rodziny, środowisko szkolne – i wiemy, jak to jest ważne. 

            Wymowna jest również myśl przewodnia założycielki zgromadzenia prowadzącego to miejsce -

            „Dziecko nie może być traktowane jak sprzęt, ono jest OSOBĄ”. Już na początku grudnia rozpoczynamy pracę nad kartkami – bo wysyłamy ich dużo, dużo – w tym roku 96 sztuk. Wielką pomocą w tym przedsięwzięciu, jest  dla nas  szkolna świetlica, gdzie w grudniowe dni powstają piękne świąteczne kartki. I tak w ostatni dzień przed spakowaniem kartek w rodzinkowe koperty, wolontariusze naklejają życzenia (wymyślone przez siebie), adresują imiennie i wszystko zostaje wysłane do Niegowa. Dużo przy tym zabawy, radości, dobrych rozmów. To jest  dla nas taki dobry czas.

             

            Ela Bielska – koordynator SKW

        • Dyniowe cudeńka
          • Dyniowe cudeńka

          • Dynia jest znana ludzkości od tysięcy lat, hodowano ją przed naszą erą na terenie Ameryki Południowej. Do Europy została przywieziona dopiero za czasów Krzysztofa Kolumba. Początkowo Europejczycy traktowali dynię jako egzotyczną ciekawostkę, jednak wkrótce odkryli jej zalety oraz wszechstronne zastosowanie, co przyczyniło się do spopularyzowania uprawy dyni w niemal wszystkich krajach. Owoce dyni różnią się wagą, kształtem i kolorami, a ich barwa zmienia się wraz z dojrzewaniem. Poza dyniami jadalnymi, w ogrodzie czy na działce możemy także uprawiać dynie ozdobne, ich owoce nie są jadalne, posiadają jednak bardzo atrakcyjne kształty i kolory, przez co często są wykorzystywane jako element dekoracyjny.


            Zachęcamy do obejrzenia prezentacji z pracami naszych uczniów.

            Dyniowe_cudenka(1).pptx

          • Szlachetna Paczka

          • Dobro, które łączy.

            Czy można zmierzyć dobro, ocenić wielkość niesionej pomocy drugiemu człowiekowi? NIE

            Każdy, najdrobniejszy gest uczyniony w stronę  drugiego jest bezcenny, niezmierzalny. Już po raz drugi wolontariusze i uczniowie zaangażowani w działalność Samorządu Uczniów zorganizowali  świąteczną akcję „Szlachetna Paczka”. Pomimo trwającej pandemii, efekty akcji przerosły nasze najśmielsze oczekiwania. Dzięki zaangażowaniu i wielkiemu sercu rodziców, uczniów i nauczycieli dokonaliśmy wielkiej rzeczy - spełniliśmy marzenia, prośby, potrzeby pani Anny, Andrzeja, Piotra i małego Kubusia – jednej z wielu rodzin potrzebujących pomocy.

            Takie wspólne akcje łączą ludzi, pokazują jak wiele możemy razem zrobić, dać sobie nawzajem, nauczyć się od siebie.

            DOBRO ŁĄCZY! - PAMIĘTAJMY O TYM.

             

            ELA BIELSKA

          • A B C Świętego Mikołaja

          • gra zorganizowana przez Wolontariuszy  w dniu św. Mikołaja.

            Dla wszystkich dzieci - małych i dużych -  dzień 6 grudnia to dzień, w którym od samego rana szukamy podarunków, które św. Mikołaj i  jego pomocnicy ukryli w przeróżnych miejscach domu, szkoły, przedszkola … pod poduszkami, w butach, w kominku …

            W ten radosny dzień nasi Wolontariusze przygotowali dla wszystkich uczniów małą niespodziankę. Uczniowie klas 4 – 8 zostali zaproszeni do gry terenowej „A B C… św. Mikołaja”. Gra polegała na odszukiwaniu na szkolnych korytarzach zadań do rozwiązania. Małych uczniów z klas 0 – 3 odwiedził Mikołaj ze swoim pomocnikiem i zaprosił do łamigłówkowych zmagań, zadawał pytania, z którymi wszyscy świetnie sobie poradzili.

            I jak to w zwyczaju Mikołaja bywa - każdy uczestnik zabawy został obdarowany niespodzianką.

            Pamiętajmy, że każdy z nas może stać się pomocnikiem św. Mikołaja. Dobre słowo, uśmiech czy dobra rada nic nie kosztują, a mogą dawać radość rodzicom, kolegom czy nauczycielom. Sprawiajcie, aby ludzie się uśmiechali.

          • 5 grudnia Dzień Wolontariusza

          • „Sprawiaj innym radość.
            Zobaczysz wtedy, że radość cieszy”

            Nasz szkolny wolontariat ma już 10 - letnią historię. Przez te wszystkie lata  działo się za sprawą wolontariuszy bardzo wiele ciekawych rzeczy. Podejmowaliśmy różne akcje pomocowe, rozwijaliśmy swoje umiejętności,  dobrze się bawiliśmy na naszych formacyjnych spotkaniach.

             Jest nas obecnie całkiem spora grupa – 65 osób. Kiedy zapytacie ich, dlaczego się angażują, najczęściej odpowiadają: „bo lubię”, „chcę robić coś dla innych”, „bo to jest fajne”, „lubię robić coś pożytecznego”, „bo wtedy nie myślę o swoich problemach”, „bo lubię ludzi”, „bo kocham zwierzęta”.  Powodów jest wiele i wszystkie są dobre, bo dzięki wolontariuszom świat każdego dnia staje się lepszy. Jako koordynator SKW z dumą patrzę na tych młodych ludzi, ich zaangażowanie, oddanie, kreatywność, gotowość do działania.

            W tym roku nasze świętowanie połączyliśmy z Mikołajkami.  Przygotowaliśmy grę „A,B,C... św. Mikołaja” dla tych starszych koleżanek i kolegów,  a młodsze dzieci odwiedził Mikołaj, w którego wcielił  się jeden z naszych wolontariackich bliźniaków.  Jak to na Mikołajki przystało -  rozdawaliśmy małe niespodzianki  oraz  karteczki z dobrymi  myślami.

            Przed nami finał Szlachetnej Paczki, którą realizujemy razem z Samorządem Uczniowskim. 

            Ela Bielska – koordynator SKW.

          • "Wolontariat w mojej głowie"

          • Uczeń kl. 4b - Mikołaj A. - laureatem  Warszawskiego Konkursu - „Wolontariat w mojej głowie”!

            „Wolontariat w mojej głowie" to konkurs promujący ideę wolontariatu. Został on zrealizowany w ramach partnerstwa Centrum Pomocy Społecznej Dzielnicy Śródmieście im. prof. Andrzeja Tymowskiego z Domem Kultury Śródmieście, w ramach projektu „Ochotnicy Warszawscy".

            Zadaniem uczestników konkursu było zaprojektowanie kreatywnej grafiki, informującej o misji wolontariatu i zachęcającej do angażowania się w działania na rzecz innych.

            Piękna grafika wykonana przez Mikołaja została wybrana i nagrodzona przez komisję konkursową. Cieszymy się, bo zwycięskie prace posłużą do promocji wolontariatu przez warszawskie organizacje i instytucje.

            Brawo Mikołaj!

          • Dzień Pluszowego Misia

          • *Każdy gest, nawet najdrobniejszy… zmienia świat, czyjś świat na lepszy” 

            Już po raz ósmy Fundacja Mam Marzenie organizuje obchody Dnia Pluszowego Misia, święta ustanowionego na pamiątkę pewnego nieudanego polowania.

            25 listopada 1902 roku prezydent USA Teodor Roosevelt wybrał się z przyjaciółmi na polowanie, w czasie którego postrzelono małego niedźwiadka. Prezydent nakazał opatrzenie i uwolnienie zwierzęcia, co zostało zilustrowane komiksem w waszyngtońskiej prasie. Jeden z czytelników, zainspirowany tym wydarzeniem, stworzył pluszową zabawkę dla dzieci w formie misia, którą nazwał Teddy Bear, nawiązując do imienia prezydenta. Od 119 lat pluszowe misie cieszą się niesłabnącą miłością najmłodszych, służąc za pocieszycieli, przyjaciół, a czasem nawet za poduszki.

            Wolontariusze Fundacji widząc potrzebę wsparcia psychologicznego dla dzieci przebywających w szpitalach, przekazują małym pacjentom pluszaki i zabawki właśnie w wyjątkowym Dniu Pluszowego Misia. 

            Nasza szkoła od kilku lat wspierają Fundację  Mam Marzenie w ich działaniach poprzez zbiórkę pluszaków, zabawek, art. papierniczych. I tak jak przy każdej przeprowadzanej przez SKW zbiórce bywa – hojność naszych uczniów, ich rodziców jest niezwykła. 

            Cieszymy się, ze i tym razem mogliśmy dołączyć drobny gest do wielkiej sprawy.

            Szkolny Klub Wolontariatu (SKW)

          • Jesteśmy Polką i Polakiem

          • -Jesteśmy Polką i Polakiem - to hasło towarzyszyło przez pierwsze dwa tygodnie listopada uczniom z klasy 1c. Dzieci na zajęciach z nauczycielami i wychowawcami świetlicy wykonały okolicznościową gazetkę na Święto Niepodległości. Następnie w galowych strojach z biało - czerwonymi dodatkami (kotyliony, korale, wianki, rękawiczki), przygotowały krótką inscenizację. Recytowały wiersz o polskich symbolach narodowych i śpiewały piosenkę o tym, jak bardzo kochają naszą Ojczyznę.
            Zapraszamy do obejrzenia filmików.

          • 5 mil Warszawy - Bieg Dzielnicy Włochy

          • 28 listopada wystartuje bieg uliczny, jakiego w Warszawie jeszcze nie było. Nie tylko dystans czyni go wyjątkowym, lecz także 70. rocznica przyłączenia Włoch do Warszawy, którą uświetnią Otwarte Mistrzostwa Warszawy na 5 mil!

            https://5milwarszawy.pl/

            https://maratonwarszawski.com/aktualnosci/ruszyly-zapisy-na-wyjatkowy-bieg-5-mil-warszawy/