Klasy 1c oraz 3b skorzystały z funduszy Unii Europejskiej i wybrały się na pełną zabawy imprezę integracyjną do AIRO. Zapraszamy do obejrzenia migawek z tej zabawy.
Dla rodziców
Impreza integracyjna 1c i 3b w AIRO
Zakończenie roku szkolnego
klasy 8:
22 czerwca 2023 r. godz.17.00Sala Teatralna
przy kościele pw. Św. Teresy od Dzieciątka Jezus i Męczenników Rzymskichklasy 1-7:
23 czerwca 2023 r.
klasy 1-3 godz.9.00:
kl.1a s.9
kl.1b s.10
kl.1c s.30
kl.2a s.33
kl.2b s.31
kl.2c s.29
kl.3a s.43
kl.3b s.32
kl.3c s.44
klasy 4-7 godz.10.00:
kl.4a s.23
kl.4b s.36
kl.4c s.40
kl.5a s.29
kl.5b s.33
kl.5c s.41
kl.6a s.42
kl.6b s.43
kl.7a s.25
kl.7b s.44
Dzielnicowy Konkurs "Rowerowy maj w obiektywie"
Wyniki Dzielnicowego Konkursu - Rowerowy maj w obiektywie"
kategoria kl. 1 - III
1 miejsce - Aleksander Koza - kl. 2a SP nr 66
2 miejsce - Ignacy Stańczak - kl. 2c SP nr 66
3 miejsce - Amelia Rudolf - kl. 3c SP nr 66
Maja Woltersdorf - kl. 3b SP nr 66
kategoria kl - IV -VII
1 miejsce - Gabriela Olszówka - kl. 5a SP nr 66
2 miejsce - Mikołąj Adamczyk - kl. 5b SP nr 66
3 miejsce - Edward Szustal- kl. 5a SP nr 88
O terminie wręczenia nagród nagrodzeni zostaną powiadomieni.
Zebrania z Rodzicami - 30 maja
Karta Ucznia w roku szkolnym 2023/2024
Święta Majowe według 1c
Musicie to zobaczyć!
Święta Majowe
Tegoroczne święta majowe obchodziliśmy w naszej szkole w nietypowy sposób. Obchody trwały niemal cały tydzień.
35We wtorek 25 kwietnia odbył się test wiedzy z języka polskiego, w którym wzięli udział przedstawiciele poszczególnych klas 4-8. Tego dnia wybrani uczestnicy przystąpili także do napisania dyktanda, którego treść nawiązywała do momentu zaprzysiężenia Konstytucji 3 Maja. Wydarzenie to było okazją do wspólnego spotkania w ławkach szkolnych uczniów, rodziców i nauczycieli.
27 kwietnia uczniowie klas ósmych recytowali „Inwokację” przed budynkiem szkoły, zaś ich młodsi koledzy i koleżanki z klas 0-3 odśpiewali hymn państwowy.
Ostatnim etapem obchodów było przygotowanie przez każdą z klas 0-8 wystroju swojej sali lekcyjnej. Dziękujemy wszystkim Uczniom, Rodzicom i Nauczycielom za zaangażowanie oraz poświęcony czas.
Niebieskie Igrzyska
Kwiecień jest miesiącem poświęconym tematyce spektrum autyzmu. W ramach obchodów miesiąca wiedzy na temat autyzmu po raz pierwszy przyłączyliśmy się do akcji „Niebieskie Igrzyska 2023”. Igrzyska mają charakter edukacyjny i sportowo-integracyjny, mają pokazać, że każdy może być sportowcem i każdy ma szansę osiągnąć sukces na miarę swoich możliwości. Konkurencje drużynowe służą integracji oraz rozwijaniu i wzmacnianiu więzi
74Nasze wydarzenie odbyło się 26 kwietnia, przed budynkiem szkoły. Było podzielone na dwie części: część sportową i grę terenową. W części sportowej zadaniem uczniów był udział w przygotowanych konkurencjach sportowych.
Gra terenowa polegała na odnalezieniu i odczytaniu ukrytych kodów QR. Treść ukrytych informacji były fakty i mity na temat spektrum autyzmu.
Konferencja “Autyzm - wiedzieć więcej”
19 kwietnia 2023 roku odbyło się niezwykłe wydarzenie. W porozumieniu ze Szkołą Podstawową z Oddziałami Integracyjnymi nr 87 im. 7 PP AK "Garłuch", Poradnią Psychologiczno-Pedagogiczną nr 22 oraz Stowarzyszeniem Sercem Malowane, zorganizowaliśmy konferencję mającą na celu przybliżyć charakterystykę osób ze spektrum autyzmu. Chciałyśmy zwrócić uwagę na ich potrzeby i funkcjonowanie
w środowisku szkolnym.41Podczas konferencji wystąpili znamienici goście posiadający wiedzę zarówno teoretyczną, jak i praktyczną - lekarz psychiatra prof. dr. hab. n med. Katarzyna Kucharska, dyrektor szkoły specjalnej Ewa Warszewska, psycholog Natalia Jamińska, nauczyciele współorganizujący proces kształcenia specjalnego Aleksandra Sycik i Aleksandra Józwiak, mama dzieci ze spektrum autyzmu Mirosława Łukowska oraz samorzecznik Jan Gawroński (szczegóły wraz z tytułami wystąpień w galerii).
Poza olbrzymią dawką wiedzy, goście mieli możliwość obejrzenia występu uczniów z klasy integracyjnej SP87 oraz wysłuchać piosenek w wykonaniu Tomasza Szala, również samorzecznika.
Dziękujemy wszystkim osobom, które pomogły w organizacji tego wydarzenia, począwszy od dyrektorów oraz władz dzielnicy, po nauczycieli i specjalistów, którzy włożyli mnóstwo serca
i pracy w przygotowania m.in. plakatu, broszur czy dekoracji. Wszystko to sprawiło,
iż konferencja miała kameralny charakter i przebiegła w bardzo miłej atmosferze.Wierzymy, że tego typu działania i mówienie głośno o potrzebach osób neuroróżnorodnych, przyczynią się do poprawy komfortu ich życia, zarówno na etapie edukacji, jak i w dorosłym życiu.
Rajd historyczny
22 kwietnia odbył się XXXVII Rajd "Szlakiem Naszej Historii" im. por. hm. Jana Cierlińskiego. Tegoroczny Rajd przebiegał pod hasłem: Żołnierze Armii Krajowej, którzy tworzyli w czasie drugiej wojny światowej zbrojne ramię Polskiego Państwa Podziemnego i walczyli z niemieckim i sowieckim okupantem o wolność naszej ojczyzny. Uczniowie naszej szkoły pod opieką dorosłych odwiedzili miejsca pamięci, aby oddać hołd wszystkim patriotom, poległym i pomordowanym. W rajdzie brało udział 62 uczniów naszej szkoły.
1
"Sala lekcyjna moich marzeń"
Gorąco zachęcamy do udziału w Szkolnym Konkursie " SALA LEKCYJNA MOICH MARZEŃ"
organizowanym przez Naszą Szkołę, Radę Rodziców
oraz firmę BAUDZIEDZIC Sp. z o.o. Sp. K.
Konkurs skierowany jest do uczniów klas 0-8.
Konkurs "Autyzm - poznaj mój świat zanim ocenisz"
Dzielnicowy Konkurs "Autyzm - poznaj mój świat zanim ocenisz" - rozstrzygnięty! Laureatem I miejsca został nasz uczeń - Mikołaj A. z kl. 5b.
Gratulujemy!
Mistrzostwa Dzielnicy w dwa ognie usportowione
13 kwietnia nasi czwartoklasiści reprezentowali szkołę w zawodach sportowych – dwa ognie. Po wygraniu wszystkich meczów, chłopcy zajęli 1. miejsce.
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
Skład drużyny:
- Błażej C. (4a)
- Bartosz Ś. (4a)
- Jan W. (4a)
- Antek F. (4b)
- Aleksander K. (4b)
- Franek S. (4b)
- Aleksander T. (4b)
- Oskar B. (4c)
- Gabriel W. (5b)
- Mert K. (5c)
Wesołych Świąt!
Niezwykła lekcja w klasie 7b. Współczesne poetki: Lina Kostenko i Wisława Szymborska – kobiety naszych czasów.
3 marca przypada Międzynarodowy Dzień Pisarzy i Pisarek – dlatego 22 marca w klasie 7b miała miejsce niezwykła lekcja prezentująca dwie damy współczesnej poezji: Ukrainkę – Linę Kostenko i Polkę – Wisławę Szymborską.
15Uczniowie mieli możliwość poznania ciekawych faktów z życia obu poetek, ich zainteresowań, a przede wszystkim – wysłuchania poezji. Wiersze „Nic dwa razy” Wisławy Szymborskiej i „Skrzydła” Liny Kostenko w języku ukraińskim zaprezentowała Sasza z klasy 8d, a w języku polskim – Amelia z klasy 7b.
Za przykładem Wisławy Szymborskiej i jej hobby polegającego
na tworzeniu kolaży uczniowie stworzyli własne wyklejanki. Powstały naprawdę zaskakujące, oryginalne prace.Podsumowaniem lekcji mogą być złote myśli zaczerpnięte z wierszy poetek:
„I każdy koniec to nowy początek” (L. Kostenko)
„Tyle wiemy o sobie, ile nas sprawdzono” (W. Szymborska)
Za pomysł tej lekcji, jej przygotowanie i poprowadzenie dziękujemy pani Walerii. Dzięki takim zajęciom uczniowie polscy i ukraińscy nawiązują relacje na różnych poziomach: wiedzy, przyjaźni i kultury.
Wiosenne porządki
IV Warszawski Festiwal Wolontariatu Szkolnego - to wydarzenie on-line organizowane w ramach programu edukacyjnego „Ochotnicy warszawscy” w szkołach.
Celem wydarzenia jest dzielenie się doświadczeniami oraz radościami związanymi z wolontariatem, a także zapewnienie rozwojowej zabawy dzięki grywalizacji. Festiwalowe zadania odnosiły się do hasła festiwalowego „Wiosenne porządki”: ekologii, recyklingu i ochrony przyrody.
Nasza wolontariacka drużyna złożona z 6 wolontariuszek z klasy 5a – Gabrysi, Kai, Hani, Oli, Zosi, Marysi i Weroniki - sprawnie poradziła sobie z pięcioma zadaniami. Wykazały się pomysłowością, szybkością w podejmowaniu i wykonywaniu zadań, kreatywnością w podejściu do tematu.
Brawo dziewczyny!
Podróż do końca życia
Wychował się w rodzinie alkoholików, staczał się, trafił do więzienia. Pewnego razu powiedział sobie – stop. Zapakował plecak i wyruszył w podróż. To krótkie przedstawienie osoby, z którą uczniowie klas 4 – 8 spotkali się w ramach szeroko pojętej profilaktyki.
2- Mama ciągle była pod wpływem alkoholu – mówi Mariusz Kurc. – Już o szóstej rano, nietrzeźwa po nocy, biegła do sklepu. Całymi dniami i nocami nie szło się z nią porozumieć. Pozbawiony opieki matki pan Mariusz również w szkole był traktowany jak ktoś gorszy, źle się uczył, powtarzał klasę. Był niczyj, nie miał domu. Po skończeniu szkoły podstawowej i zawodówki szukał pracy. Przełom w jego życiu nastąpił, gdy zdał sobie sprawę, że w samotnej podróży czuje się najlepiej, że to właśnie jest jego sposób na życie.
Mariusz Kurc zwiedził już 112 krajów Azji, Afryki, Europy i Australię. Zawsze podróżuje sam, zabiera tylko śpiwór i kilkadziesiąt dolarów. Je i mieszka u napotkanych po drodze ludzi. Zawsze ma przy sobie kamerę filmową.
Teraz podróżnik organizuje spotkania dla szkół, instytucji i zakładów karnych, by pokazać, że proste sprawy liczą się w życiu najbardziej. W swoich opowieściach o pięknie i różnorodności świata zachęca do zadawania sobie pytań o sens życia, a przede wszystkim motywuje do odważnej realizacji własnych marzeń. Spotkanie było niezwykle ciekawe, a opowieść rzetelna, poddana życiowej próbie. Dziękujemy za spotkanie.
Spotkanie z iluzjonistą
- 37
To była niezwykła podróż w świat magii, czarów, humoru, dobrej rozrywki. Niezapomniane wrażenia, emocje, niedowierzanie, radość, entuzjazm - to wszystko za sprawą pana Kacpra Mysiorka - iluzjonisty. Ten młody człowiek, pełen pasji, umiejętności zabawiania, szybkiego nawiązywania kontaktu, porwał i zjednał sobie małą publiczność. Magiczne sztuczki wywoływały na twarzach dzieciaków zaciekawienie, a nawet zachwyt. W znany tylko magikowi sposób pojawiały się i znikały przedmioty: piłki, jajka, karty. Dzieci dzielnie towarzyszyły iluzjoniście, wypowiadając zaklęcia, a niektóre z nich były też asystentami w magicznych sztuczkach. Głośne brawa i salwy śmiechu były wyrazem uznania dla popisów niecodziennego gościa.
Michel Moran naszym gościem
28 marca w naszej szkole gościł słynny restaurator p. Michel Moran wraz z małżonką p. Haliną Moran.
W spotkaniu uczestniczyła Dyrektor Szkoły p. Tamara Marczak-Rakowiecka oraz klasy 3b i 4c z nauczycielami.
Spotkanie przebiegło w bardzo miłej i, dzięki Mistrzowi, wesołej atmosferze.
4
Konferencja "Autyzm - wiedzieć więcej"
Serdecznie zapraszamy do udziału w konferencji pt. "Autyzm - wiedzieć więcej". Konferencja powstała w porozumieniu Dyrektorów i nauczycieli specjalistów ze Szkoły Podstawowej nr 66, Szkoły Podstawowej nr 87 oraz Poradni Psychologiczno - Pedagogicznej nr 22. Podczas niej wystąpią niezwykli goście. Konferencja odbędzie się w formie stacjonarnej. Szczegóły znajdują się poniżej .Zapraszamy do zapisów! Liczba miejsc ograniczona. Udział jest bezpłatny.
Archiwum Aktualności