tradycja… tradycja…. tradycja….. po raz kolejny obchodziliśmy Święto Szkoły.
Jak przystało na świętowanie w tym dniu uczniowie przyszli do szkoły w galowych strojach. Uroczyście odśpiewaliśmy hymn naszej szkoły, którego jedna zwrotka poświęcona jest naszemu Patronowi – ks. Julianowi Chrościckiemu.
Ksiądz Chrościcki kapitanem Twoim jest.
Patrząc z nieba, błogosławi Ci Twój rejs.
A ojcowska miłość, którą śle, da Ci siłę na
każdy dzień.
W holu, dzięki rodzicom naszych uczniów, został przygotowany słodki poczęstunek w postaci pysznych babeczek. Kto wie – może właśnie babeczki od tej pory staną się nieodzownym elementem obchodów Dnia Patrona w naszej szkole.
Nasi uczniowie znają osobę księdza prałata doktora Juliana Feliksa Chrościckiego, który swoim życiem i postawą uczył, jak stać się lepszym, dążyć do doskonałości. Był wielkim humanistą. Stawiał dobro człowieka na pierwszym miejscu. Miał na względzie godność każdego, oraz prawo do szacunku i miłości.
Młodzież naszej szkoły mając Go jako patrona, ma prawdziwy autorytet i wzór do naśladowania w stawaniu się mądrymi i wartościowymi ludźmi.