Dla rodziców
Zostaliśmy docenieni i zauważeni w kampanii społecznej "Ja nie widzę Ciebie, Ty zobacz mnie"
W "Jedynce dzieciom" - 66. urodziny Szkoły Podstawowej z dzielnicy Włochy
Dlaczego warto poznawać historię swojego miasta, dzielnicy czy na przykład szkoły, której jest się uczniem?
Nasi uczniowie i nauczyciele mieli ogromną przyjemność opowiedzieć o tym w Polskim radio w audycji "Jedynka dzieciom". Dziękujmy za możliwość opowiedzenia o naszej szkole oraz dzielnicy. Jest to dla nas bardzo duże wyróżnienie, a nasi uczniowie Mikołaj A. z klasy 5b i Wiktor O. z klasy 8d w bardzo ciekawy sposób opowiedzieli nam o szkole, ks. Chrościckim i ważnych miejscach w naszej dzielnicy zwiazanych z historią Włoch.
Poniżej link do audycji
Pierwsze miejsce w konkursie "Niepodległa"!
Uczeń naszej szkoły Mikołaj A. z klasy 5b brał udział w w XIX edycji konkursu „Niepodległa” organizowanego pod patronatem Marszałka Województwa Mazowieckiego i Mazowieckiego Kuratora Oświaty.
Mikołaj, w kategorii gra planszowa „Twórcy Niepodległości Państwa Polskiego”, zajął I miejsce.
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
Konkurs „Szkolne rosGRYwki”
Wraz z Rada Rodziców przeprowadziliśmy wśród naszych uczniów konkurs na własnoręcznie wykonaną grę planszową. Naszym celem było rozwijanie kreatywności dzieciaków, promowanie, zapomnianej nieco rozrywki, jaką są gry planszowe i towarzyskie. Na wykonanie gier uczniowie otrzymali ok. 3 tygodni. Były obawy - czy to wystarczający czas na wykonanie pracy, czy w natłoku codziennych zajęć zdołają wygospodarować czas potrzebny na przemyślenie i wykonanie gry. O to czy znajda się chętni – nie baliśmy się. Nasi uczniowie są otwarci i zawsze chętni do różnego rodzajów akcji, konkursów.
Prace konkursowe spływały powoli. Ostatecznie do konkursu zostało zgłoszonych 16 gier w tym 2 gry wykonane zespołowo. Ocena gier, choć była trudna, przyniosła dużo zachwytu, zaskoczenia z pomysłowości, kreatywnego podejścia.
1
Międzynarodowy Dzień Białej Laski
W październiku obchodziliśmy w szkole Międzynarodowy Dzień Białej Laski. Jest to coroczne święto osób niewidomych i niedowidzących. Historia białej laski, jako symbolu osób niewidomych, ma swój początek w 1921 roku. Legenda głosi, że w tymże roku młody fotograf pochodzący z Wielkiej Brytanii uległ wypadkowi i stracił wzrok. Załamał się i stracił chęć do życia. Pewnego dnia spotkał na swojej drodze niewidomego żołnierza. Ten pomógł mu odzyskać wiarę w siebie i rozpocząć nowy etap w życiu. Fotograf, za namową żołnierza, zaczął coraz częściej wychodzić z domu i spotykać się z ludźmi. Zawsze zabierał ze sobą swoją zwykłą laskę, która umożliwiała mu poruszanie się w przestrzeni publicznej. Po pewnym czasie fotograf zauważył, że jego laska często jest niezauważana przez innych, więc postanowił pomalować ją na biało. Pomysł okazał się skuteczny. Niewidomy był bardziej widoczny na drodze. Z czasem pomysł ten przyjął się wśród całej społeczności osób z dysfunkcją wzroku.
46W tym roku, w ramach obchodów, udało nam się zrealizować następujące wydarzenia w szkole:
- gazetkę napisaną brajlem,
- w ramach solidarności z osobami niewidomymi 13 października uczniowie przyszli do szkoły ubrani na biało,
- w klasach 1a, 1b, 1c, 2b, 4a, 4b, 4c odbyły się warsztaty tematyczne,
- uczniowie mogli na chwilę dać pozbawić się zmysłu wzroku i posmakować trudów, z jakimi zmagają się osoby niewidome, przemierzając specjalnie przygotowany tor przeszkód,
- chętni mogli przygotować plakaty dotykowe w ramach V Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego „Znane i lubiane dyscypliny sportowe”, zorganizowanego przez Kujawsko – Pomorski Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy w Bydgoszczy,
- także w szkole uczniowie klas czwartych, w ramach lekcji plastyki, wykonali prace przestrzenne o tematyce jesiennej. Prace można obejrzeć na przygotowanej wystawie, na dolnym holu.
Wymienionymi wydarzeniami chcieliśmy zwrócić uwagę młodych ludzi na problemy, potrzeby i codzienne trudności osób niewidomych.
Nauczyciele realizujący obchody: Aleksandra Sycik, Adam Pepłoński, Ela Bielska, Magdalena Małachwiejczyk, Anna Brodowska, Marta Jabłecka, Dorota Sieczko, Magdalena Gelios, Elżbieta Michałowska.
Pozytywna Uwaga
Listopad z Pozytywną Uwagą.
Przeganiamy listopadowe smutki zwracając uwagę na pozytywy. W tym miesiącu nasza szkoła dołączyła do ogólnopolskiej akcji POZYTYWNA UWAGA, która polega na promowaniu chwalenia i dostrzeganiu tego, co wzmacnia i buduje. Warto pokazać uczniom, że ich widzimy i doceniamy nie tylko za szóstki i wzorowe zachowanie. Chcemy pomagać odkrywać mocne strony i talenty. Chcemy zwiększyć ilość pozytywnych uwag w dzienniku elektronicznym, rozmowach, zeszytach i szkolnych korytarzach. Pielęgnujemy w ten sposób relacje, które w znacznym stopniu decydują o tym jak dalej wyglądać będzie nasze życie.
Wszystkim uczniom, rodzicom i nauczycielom życzymy inspiracji i jak największej ilości pozytywnych uwag!
Dzień Postaci z Bajek
To święto, które przypada 5 listopada, w rocznicę urodzin Walta Disney'a (1901-1966). Każde pokolenie ma swoich idoli z bajkowego świata, a niemal każdy maluch przeżywa okres fascynacji tymi postaciami. Nic więc dziwnego, że powstało specjalne święto, mające na celu uczczenie bajkowych bohaterów – Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek.
19Bajki odgrywają ważną rolę w życiu każdego dziecka. Bawią, rozwijają wyobraźnię, wzbogacają słownictwo. Wartościowe bajki kształtują w dzieciach także odpowiednie postawy moralne. Niezwykle ważne jest, aby dziecko miało kontakt nie tylko z bajkami, które stanowią rozrywkę, ale również z takimi, z których płyną mądre przesłania.
Wolontariusze zaprosili uczniów do obchodów tego dnia w szkole i ku naszej radości szkolne korytarze zamieniły się w bajkowy świat. Ileż znanych postaci z bajek zawitało do szkoły! Taki widok daje dużo radości. Przeprowadziliśmy również wśród uczniów klas 0 – 3 mały plebiscyt na najpopularniejszą bajkową postać – ciężko było wyłonić zwycięzcę. Kopciuszek, Elsa, Harry Potter – to najczęściej powtarzające się postacie.
Ela Bielska – koordynator SKW
Bezpiecznie do domu wracam...
Z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego odbył się konkurs pt. "Bezpiecznie do domu wracam - nieznajomymi głowy nie zawracam!"
Bardzo cieszy nas, że tak ważny temat, jakim jest bezpieczeństwo w drodze do Szkoły, został poruszony przez Uczniów nasze Szkoły. Brawo Samorząd Uczniowski!
Autorom wyróżnionych prac gratulujemy. Nagrody sfinansowane ze środków Rady Rodziców zostaną wręczone w trakcie najbliższego szkolnego apelu.
W załączeniu wyróżnione prace
Autorzy prac:
Kasia G. - 0a
Kacper F. - 1b
Ania W. - 3b
Mikołaj A. - 5b
11 Listopada
11 listopada to dla nas, Polaków, jedna z najważniejszych dat w kalendarzu. Właśnie wtedy obchodzimy Narodowe Święto Niepodległości. Ma ono na celu upamiętnienie odzyskania przez Polskę niepodległości po 123 latach zaborów.
Społeczność naszej szkoły świętowała tę rocznicę w dniu 8 listopada. Uczniowie klas 4c, 8b i 5b przygotowali przedstawienie pt.: ,,Ten dzień”, na które zaproszeni byli goście z całej szkoły. W programie przedstawienia znalazły się wiersze o tematyce patriotycznej, wiadomości historyczne, pieśni niepodległościowe oraz taniec narodowy – polonez. Wszystkim udzieliła się świąteczna atmosfera a przedstawienie zostało zakończone wspólnym odśpiewaniem hymnu narodowego przez uczniów, dyrekcję szkoły i grono pedagogiczne.
18
Europejski Dzień Zdrowego Śniadania
Europejski Dzień Zdrowego Jedzenia i Gotowania zainicjował w 2007 r. ówczesny komisarz Unii Europejskiej ds. zdrowia Markos Kyprianou. Jego celem jest zachęcenie dzieci do zdrowego odżywania się.
My dorośli wiemy, jak ważne jest zdrowe odżywianie. Eksperci głośno mówią o tym, że dla dzieci najważniejszym posiłkiem w ciągu dnia jest pierwsze śniadanie. Pierwsze śniadanie jest dlatego tak ważne, bo po przespanej nocy poziom glukozy we krwi jest niski, a jeśli dziecko nie zje porannego posiłku, może się on dodatkowo obniżyć. Upośledza to funkcje komórek całego organizmu, ale szczególnie komórek nerwowych mózgu i wpływa niekorzystnie na procesy poznawcze, w tym na tempo przypominania sobie zdobytych wiadomości. Według licznych badań, spożywanie śniadań wpływa na lepszą koncentrację, zapamiętywanie, zdolność uczenia i rozwój intelektualny. Uczniowie, którzy nie jedzą drugiego śniadania, częściej skarżą się na bóle głowy, złe samopoczucie, rozdrażnienie i konflikty z rówieśnikami, a także mają gorsze wyniki w nauce.
A ponieważ 8 listopada obchodzimy Europejski Dzień Zdrowego Śniadania postanowiliśmy w naszej szkole wspólnie zatrzymać się i „podegustować” wspólnie przygotowane zdrowe śniadania. Cieszy fakt, że znalazły się klasy, w których wszyscy razem z przyniesionych produktów „wyczarowali” smakowite śniadania, przekąski. Z radością patrzyliśmy na zaangażowanie i umiejętności dzieciaków. Nieodzowna okazała się pomoc jak zawsze gotowych do współpracy rodziców.
25
Dobra relacja
Nauczyciele i specjaliści ze Szkoły Podstawowej nr 66 w Warszawie serdecznie zapraszają do grupy “Dobra relacja – inicjatywa na rzecz dzieci ze spektrum autyzmu”. Zaproszenie skierowane jest do rodziców dzieci ze spektrum autyzmu oraz pracującej z nimi kadry pedagogicznej.
Celem innowacji jest stworzenie przestrzeni, w której będzie można wymieniać się wiedzą oraz dzielić dobrymi praktykami związanymi z codziennym funkcjonowaniem dzieci z ASD.
Można nas znaleźć na Facebooku: https://www.facebook.com/groups/591255679119243
Zapraszamy, autorki innowacji:
Dorota Sieczko, Anna Brodowska, Marta Jabłecka, Renata Piątkowska
Zajęcia z akrobatyki
Serdecznie zapraszamy na zajęcia pokazowe z akrobatyki za tydzień w poniedziałek 24.10.2022. Trening jest bezpłatny i ma na celu pokazanie dzieciom czym jest świat akrobatyki i gimnastyki. W celu uczestnictwa w zajęciach proszę o wysłanie maila z danymi dziecka:
- imię i nazwisko, klasa, numer tel. do Państwa
Do uczestnictwa w zajęciach niezbędna jest upoważnienie na odebranie dziecka ze świetlicy, które proszę wypełnić i dostarczyć do wychowawców klas. Bez tej zgody, nie zabiorę dziecka na trening.
Regularne zajęcia będą odbywać się w:
- Poniedziałek 13:00-14:00 - 120zł za miesiąc
Po zajęciach pokazowych poproszę od Państwa maila zwrotnego, czy jesteście Państwo zainteresowani regularnymi treningami.
Treningi prowadzi świetnie wyszkolona kadra, byli Mistrzowie Polski w akrobatyce sportowej. Podczas zajęć wykorzystujemy dmuchane ścieżki gimnastyczne oraz specjalne ćwiczenia dostosowane do wieku ćwiczących.
W załączniku jest upoważnienie do odbioru dziecka ze świetlicy. Bardzo proszę dostarczyć je do wychowawców.
upowaznienie_do_odbioru_sp_66.docx
Pozdrawiam,
Dominik Pamin
513032086
Dzień Gier Planszowych
To coroczne święto miłośników planszówek, obchodzone 10 października. Po raz pierwszy w naszej szkole zorganizowaliśmy obchody tego „święta”
Punktualnie o godz. 10.10 uczniowie przystąpili do rozgrywek. Planszówkowe rozgrywki to nie tylko sposób na relaks i ciekawą rozrywkę, ale także zajęcie, które wspiera rozwój naszej wiedzy i wyobraźni. To prawdziwy sport intelektualny, angażujący kluczowe obszary naszego myślenia, takie jak: pamięć, planowanie, dedukcja, czy liczenie. A co najważniejsze - spotkanie przy grach planszowych to idealna, łącząca pokolenia okazja do spędzenia czasu z innymi ludźmi.
Dzięki Radzie Rodziców powiększył się nasz zbiór gier, które będziemy wykorzystywali przy wielu okazjach.Fajnie jest wspólnie grać.
52
Konkurs na grę planszową
Drodzy uczniowie, wraz z Radą Rodziców zapraszamy do udziału w konkursie, którego przedmiotem jest wykonanie gry planszowej o dowolnej tematyce – ogranicza Was tylko wyobraźnia. Bądźcie kreatywni, zabawcie się w twórców gier.
Szczegółowe informacje znajdziecie w Regulaminie.
Termin oddawania prac - 4 listopada.
Mamy stypendystkę!
Zosia K. uczennica kl. 8d już po raz kolejny uzyskała stypendium m.st. Warszawy im. Jana Pawła II.
Stypendia m.st. Warszawy im. Jana Pawła II adresowane są do uczniów i studentów uczących się w Warszawie, którzy mimo trudnych warunków materialnych, zdrowotnych bądź rodzinnych mają dobre wyniki w nauce oraz osiągają sukcesy naukowe, artystyczne, sportowe lub angażują się w różnorodne działania społeczne. To inicjatywa, której początki sięgają 2005 roku.
Stypendia to nie tylko wsparcie finansowe, ale także autorski program edukacyjny, który umożliwia jego uczestnikom wszechstronny rozwój, zapewnia im możliwość realizowania własnych pomysłów, pobudza do podejmowania nowych wyzwań i stawiania sobie ambitnych celów.
Zosia łączy naukę (średnia na koniec roku 6.0) ze szkoła muzyczną i treningami akrobatyki. We wszystkich tych dziedzinach osiąga sukcesy. Znajduje również czas na działalność wolontariacką.
Duża kultura osobista, wdzięk, odpowiedzialność i skromność - to właśnie Zosia.
Gratulacje dla Zosi i jej rodziców.
Nasza szkoła ma już 66 lat!
Tak, tak to już tyle lat ma nasza szkoła.
Wzruszające chwile, łza w oku, podziękowania, wspaniałe występy uczniów, zacni goście, radosne rozmowy, gwar w całej szkole, zapach popcornu, słodka wata cukrowa wystana w kolejce, smaczne ciasta, zdrowe przekąski, pyszny chleb ze smalcem własnej roboty i kiszonym ogórkiem, loteria fantowa, rozegrane partie szachów, budowle z klocków lego, konkurencje sportowe, rowerowy tor przeszkód, okolicznościowy mural, gra terenowa, radość, śmiech – tak można opisać to wydarzenie.
A to wszystko dzięki ogromnemu zaangażowaniu całej społeczności szkolnej.
Dziękujemy Wszystkim za obecność.
100
44. Maraton Warszawski
Wolontariusze wspierają biegaczy – 44 Maraton Warszawski.
Już po raz 5 nasi Wolontariusze z wielkim zaangażowaniem wspierali biegaczy podczas 44 Maratonu Warszawskiego. Jak co roku byliśmy w strefie kibica Fundacji Rak’and’Roll, z którą współpracujemy i której podopiecznych wspieramy. Dużo radości, okrzyków, a nawet krótkie odcinki biegu wraz z zawodnikami, dobra zabawa i rozmowa. I nieważne, że trzeba było wcześnie wstać w niedzielny poranek - choć w ten sposób możemy okazać wsparcie. Jestem dumna z naszych Wolontariuszy, z ich zapału, kultury osobistej, odpowiedzialności.
Ela Bielska- koordynator SKW
20
Święto jabłka - pierwszy dzień jesieni
Wzorem ubiegłego roku Szkolni Wolontariusze zorganizowali dla całej społeczności szkolnej Pierwszy Dzień Jesieni – „Święto Jabłka” . Jesienna dekoracja zagościła na holu głównym, zapachniało świeżymi jabłkami i choć za oknami plucha nasze nastroje były radosne.
Dziesiątki kilogramów pyszności i witamin w jednym, pojawiły się w naszej szkole w postaci soczystych, kolorowych i pięknych jabłek. Kto chciał, mógł poczęstować się smacznym owocem. W taki to sposób weszliśmy w jesienną porę.
5
Zapraszamy do wspólnego świętowania
83.rocznica napaści sowieckiej
W dniu 16.09.2022 r., w przeddzień 83. rocznicy sowieckiej agresji na Polskę, delegacja uczniów naszej szkoły wraz z opiekunem uczestniczyła w obchodach rocznicowych przy pomniku Poległym i Pomordowanym na Wschodzie w Warszawie. W opinii uczniów oddelegowanych na tę uroczystość była to wspaniała lekcja historii i patriotyzmu. Serdecznie dziękujemy młodzieży za godne reprezentowanie naszej szkoły podczas obchodów rocznicowych.
Paweł Smyk
Archiwum Aktualności