Miło jest nam poinformować, że uczennica klasy 7d Zosia K. została stypendystką m.st. Warszawy uzyskując w roku szkolnym 2021/2022 stypendium im. Jana Pawła II.
Gratulujemy Zosi i życzymy kolejnych sukcesów!
Miło jest nam poinformować, że uczennica klasy 7d Zosia K. została stypendystką m.st. Warszawy uzyskując w roku szkolnym 2021/2022 stypendium im. Jana Pawła II.
Gratulujemy Zosi i życzymy kolejnych sukcesów!
Zapraszamy do obejrzenia filmiku, na którym klasy 2c i 3c śpiewają powstańcze piosenki. Piosenki_powstancze.mp4
Zapraszamy do udziału w naszym konkursie. Szczegóły w załącznikach.
1 październik to Dzień Osób z Afazją Ruchową. W zakładce: Dla rodziców - do poczytania, znajdą Państwo ulotkę na ten temat. Zachęcamy do lektury.
Wszystko zaczęło się od zaproszenia naszej grupy Wolontariuszy przez Fundację Rak’n’Roll do pomocy przy 43. Maratonie Warszawskim. Naszym zadaniem było aktywnie kibicować
i dopingować wszystkich biegaczy, a w szczególności tych biegnących na rzecz podopiecznych Fundacji. I tak w niedzielny poranek - 19 wolontariuszy pojawiło się w strefie kibica Fundacji Rak’n’Roll. Było gwarno, wesoło, była okazja do rozmów o pomaganiu choćby tylko poprzez wsparcie takie, jakiego udzielaliśmy na Maratonie my. Na koniec usłyszeliśmy, że jesteśmy niezwykle zgraną, odpowiedzialną grupą wolontariuszy. Jesteśmy dumni z naszych młodych wolontariuszy.
Pierwsze tygodnie jesieni za nami, liście lecą z drzew, pełno ich wokół naszej szkoły.
W piątkowe popołudnie grupa chętnych wolontariuszy postanowiła pomóc naszym panom dozorcom w sprzątaniu nadmiaru liści. Wyposażeni w grabie, miotły i worki ruszyli grabić liście. Praca szła im bardzo sprawnie dzięki dobrej organizacji – szybko podzielili się zadaniami, czego wynikiem było zgrabienie sporej ilości liści. Pracy towarzyszył uśmiech i dobra zabawa, nikt nie próżnował, wszyscy chętnie wykonywali powierzone im zadanie.
Wszyscy jabłka chętnie jemy
i DZIEŃ JABŁKA ŚWIĘTUJEMY
Późne lato i wczesna jesień kojarzą się z jabłkami. Ten owoc ma wiele zalet. Po pierwsze, jabłka pochodzą z Polski, po drugie, są tanie, po trzecie, są pyszne i zawierają wiele witamin!
23 września - pierwszego dnia jesieni - w naszej szkole jabłko obchodziło swoje święto. Szkolni Wolontariusze już po raz siódmy zorganizowali „Dzień Jabłka”. Jak co roku korytarz główny zamienił się mini sad z pełnymi skrzynkami jabłek. Rumiane, świeże owoce przeznaczone były dla wszystkich uczniów i tych dorosłych, którzy zechcieli zasmakować soczystych skarbów polskich sadów.
To był prawdziwy zastrzyk witamin!
W tym roku szkolnym nasze klasy trzecie biorą udział w międzynarodowym projekcie edukacyjnym "Wirtualne Podróże". Trzymamy kciuki!
Dnia 4.09.2021 r. w gminie Nieporęt odbyła się druga edycja Narodowego Czytania. Akcja organizowana przez Prezydenta RP ma na celu zachęcenie dzieci i młodzieży do sięgania po największe dzieła narodowe. Naszą szkołę reprezentowała pani Agnieszka Jędrzejczak, która od dwóch lat działa w Fundacji Ogród Edukacji. W tym roku, jako pani Dulska, przekonywała do zapoznania się z komediodramatem ,,Moralność Pani Dulskiej”.
Chcąc zachęcić uczniów do czytania książek i poznawania twórczości polskich pisarzy, w świetlicy szkolnej raz w tygodniu wszyscy będą czytali książki wraz z nauczycielami. Mamy nadzieję, że ta inicjatywa poszerzy grono czytelników z naszej szkoły.
Nasi mali aktorzy na scenie Pikniku z okazji 70 – lecia przyłączenia Dzielnicy Włochy do Warszawy
A wszystko to za sprawą projektu – „Warszawa na tropach kultury i sztuki”
Autorem projektu były - Anna Olej – Kobus., Katarzyna Gawkowska – Marciniak oraz Katarzyna Nowak – Zawadzka działające w Stowarzyszeniu „Sercem malowane” .
Dzięki nim, dzieciaki z nauczania początkowego odbyły wspaniałe lekcje o Warszawie, podczas których powstały niezwykłe opowiadania. Krótkie historie i ilustracje wykonane przez dzieciaki przyczyniły się do powstania książki "Nowe opowiadania warszawskie" – trzydzieści opowiadań czterech klas włochowskich szkół, przeplatanych rysunkami dzieci. Zakończeniem projektu było przygotowanie krótkich etiud opartych na wcześniej powstałych opowiadaniach i występ na Pikniku.
Bardzo intensywna praca stała się dla dzieci niezapomnianą przygodą. Nasi mali aktorzy spisali się wspaniale.
Gratulujemy!
Międzynarodowy Dzień Kropki - święto kreatywności, odwagi i zabawy.
Idea tego dnia bierze się z książki Reynoldsa o małej dziewczynce Vashti, która dzięki swojej nauczycielce odkrywa talent do ….. rysowania kropek. To dzięki wychowawczyni, która powiesiła jej małą kropkę w galerii, dziewczynka zaczyna w siebie wierzyć. A co najważniejsze tę wiarę w siebie przekazuje dalej. Pomaga kolejnej osobie odkryć swoje mocne strony. I to jest najważniejsze przesłanie – dobro, które się mnoży. Każdy coś potrafi, każdy ma jakiś talent.
Kropka z książeczki o Vashti stała się pretekstem do zorganizowania wielkiej światowej akcji - Międzynarodowego Dnia Kropki. 15 września obchodzimy International Dot Day. Jest to święto kreatywności, odwagi i zabawy. Uczniowie, nauczyciele, bibliotekarze, pracownicy instytucji kultury na całym świecie organizują tego dnia wiele działań, które pomagają dzieciom odkryć talenty, poznać ich mocne strony i je zaprezentować. Motywem przewodnim jest właśnie niepozorna kropka.
Co działo się tego dnia w naszej szkole? - kropki pojawiły się wszędzie: na ubraniach, dekoracjach, w tematyce lekcji, specjalnie przygotowanych zadaniach do wykonania, projekcja filmiku o "The dot" o Vashti.
Nasz Szkolny klub Wolontariatu przygotował dla dzieciaków z kl. 0 – 3 loterię fantową, która przyniosła wszystkim dużo radości, każdy mógł wziąć jakiś drobiazg dla siebie.
Już za rok kolejne święto Kropki!
W zakładce MENU/Konkursy czekają na Was nowe, ciekawe konkursy. Zachęcamy do udziału!
Poniżej znajdziecie Państwo ważne informacje na temat mLegitymacji.
W Zakładce - DLA UCZNIÓW - został opublikowany plan lekcji obowiązujący od 13 września 2021
Wszystkie książki, ćwiczenia i przybory proszę podpisać!
1. Pakiet podręczników dzieci dostaną w szkole, książkę do religii proszę kupić.
2. Zeszyty
- 1 zeszyt 16 kartkowy w kratkę do matematyk
- 1 zeszyt 16 kartkowy w trzy linie (czerwono- niebieskie) do pisania z pamięci,
- 2-3 zeszyty 16 kartkowe w trzy linie (czerwono- niebieskie) do języka polskiego,
3. Przybory szkolne
- Piórnik (2,3 dobrze piszące miękkie ołówki, dobrze ścierająca gumka, nożyczki z łagodnie zakończonymi końcówkami, klej w sztyfcie, krótka linijka, 12 podstawowych kolorów kredek ołówkowych, temperówka,
Przybory i rzeczy, które dzieci przynoszą do klasy i trzymają je w swoich szafkach;
- Blok A 3 (duży) z białymi kartkami, blok A 3 (duży) z kolorowymi kartkami, blok A4 techniczny, papier xero biały (opakowanie), plastelina, kredki Bambino, kredki pastelowe, zeszyt papierów kolorowych, farby - plakatowe, pędzle ( 2,3, w tym jeden gruby), kubeczki na wodę,
- Strój sportowy (3 koszulki w tygodniu) i dobre sportowe buty, które nie będą ślizgały się po podłodze, worek na strój gimnastyczny i worek na zmianę obuwia w szatni.
ĆWICZENIA DLA DZIECI NA WAKACJE
- jazda na rowerze, hulajnodze, skakanie na skakance, gra w piłkę,
- samodzielne ubieranie się, zapinanie guzików, WIĄZANIE SZNUROWADEŁ!,
- czytanie z pomocą rodziców książeczek dla dzieci i czasopism dla dzieci, rozwiązywanie krzyżówek, rebusów, zagadek; wspólne granie w gry planszowe.
Karta Ucznia to Warszawska Karta Miejska wyrabiana przez Zarząd Transportu Miejskiego, za pośrednictwem szkoły z nadrukiem dedykowanym tylko dla uczniów.
Karta jest ważna wraz z wgranym uprawnieniem do bezpłatnych przejazdów na obszarze 1 i 2 strefy warszawskiej komunikacji miejskiej w okresie nauki w szkole – nie dłużej jednak niż na cztery lata.
W celu usprawnienia operacji wymiany nośników oraz przedłużenia uprawnień, Zarząd Transportu Miejskiego przygotował specjalny link https://kartaucznia.ztm.waw.pl/0947e4ff dedykowany dla naszej szkoły, za pomocą którego można złożyć wniosek o nową Kartę Ucznia.
Zarząd Transportu Miejskiego dołoży wszelkich starań, aby wszystkie wnioski o Karty Ucznia złożone do 23.05.2021 zostały dostarczone do szkół przed pierwszym dzwonkiem nowego roku szkolnego.
Dodatkowe informacje o Karcie ucznia można uzyskać na stronie https://www.wtp.waw.pl/warszawska-karta-miejska/karta-ucznia/
Powered by aSc EduPage