Dla rodziców
Apel do rodziców Mazowieckiego Państwowego Wojewódzkiego Inspektora Sanitarnego
Zmiana zasad rekrutacji do przedszkoli i I klas szkół podstawowych, w związku z koronawirusem w Polsce (informacja w języku polskim, angielskim, rosyjskim, ukraińskim i wietnamskim)
Wnioski przyjmowane będą do 20 marca. Rodzice mogą skorzystać z dwóch sposobów:
1. Wysłanie skanu wniosku i pozostałych dokumentów drogą mailową na adres placówki. Adresy mailowe i numery telefonów placówek można znaleźć na stronach przedszkoli lub na stronie Biura Edukacji www.edukacja.warszawa.pl W zakładce Edukacja warszawska/ szkoły i placówki publiczne w zestawieniu w pliku excel.
2. Dostarczenie dokumentów w wersji papierowej do placówki. W placówce zachowane są zaostrzone reguły sanitarne: płyn do dezynfekcji rąk, ograniczony kontakt z pracownikami, zachowanie odpowiedniego - 1.5 metrowego dystansu między obecnymi w budynku. Ewentualne konsultacje udzielane są wyłącznie telefonicznie i mailowo.
W wypadku niemożności otrzymania z zakładu pracy zaświadczenia, placówki będą przyjmować oświadczenia rodziców o ich późniejszym dostarczeniu dokumentów.W związku z epidemia wirusa Covid-19 od 16 marca żłobki, przedszkola, szkoły podstawowe i ponadpodstawowe będą zamknięte. Nauczyciele będą wysyłali materiały edukacyjne do indywidualnej pracy. W nadchodzących dniach będziemy państwa informować o kolejnych krokach.
Nowe zasady rekrutacji do do przedszkoli i klas 1
List Prezydenta Trzaskowskiego do rodziców
Pismo Mazowieckiego Kuratora Oświaty do rodziców i opiekunów uczniów oraz do uczniów
Rekrutacja w trakcie zawieszenia zajęć dydaktyczno-wychowawczych w przedszkolach i szkołach
Zawieszenie zajęć dydaktyczno-wychowawczych w przedszkolach i szkołach nie ma wpływu na terminy rekrutacji do przedszkoli, oddziałów przedszkolnych oraz klas I w szkołach podstawowych.
Zgodnie z harmonogramem do 20 marca br. trwa etap składania wniosków/ zgłoszeń o przyjęcie do przedszkola/szkoły. Dokumenty należy złożyć w sekretariacie placówki pierwszego wyboru.
Wnioski/zgłoszenia oraz dokumenty potwierdzające spełnianie kryteriów można wysłać drogą elektroniczną na adres:
sekretariat@sp66.waw.pl
lub pocztą tradycyjną. W takiej sytuacji należy powiadomić przedszkole/szkołę pierwszego wyboru, np. drogą mailową, o wysyłce dokumentów.
Zawieszenie zajęć w szkole
Szanowni Państwo,
W dniu dzisiejszym rząd podjął decyzję o zamknięciu wszystkich placówek oświatowych na dwa tygodnie.
W dniach od 16.03.2020 r. do 25.03.2020 r. szkoła będzie zamknięta.
W dniach 12.03.2020 r. (czwartek) oraz 13.03.2020 r. (piątek) zorganizowane będą zajęcia opiekuńcze, dla tych dzieci, którym rodzice nie będą w stanie zorganizować opieki. Dzieci korzystające z zajęć opiekuńczych, będą miały zapewnione posiłki.
Zalecamy jednak by dzieci już w czwartek zostały w domu. Najlepsze, co teraz możemy zrobić to zachować zdrowy rozsądek i ściśle przestrzegać zaleceń i procedur. Prosimy o stosowanie się do wszystkich zaleceń służb medycznych i objęcie dzieci wyjątkową opieką. Prosimy pamiętać, że jest to okres kwarantanny i dzieci powinny pozostawać w domu. Mobilność powinna być ograniczona do minimum.
Nauczyciele pozostaną w gotowości do pracy, będą kontaktować się z Państwem i uczniami poprzez dziennik Librus, przekazując wytyczne co do realizacji podstawy.
System rekrutacyjny będzie działać bez zmian. Ze względu jednak na zagrożenie koronawirusem prosimy o przesyłanie (w miarę możliwości) dokumentów drogą elektroniczną na adres sekretariat@sp66.waw.pl
Bieżące komunikaty zamieszczane będą na stronie internetowej szkoły oraz przesyłane do Państwa, bezpośrednio przez dziennik Librus.
Na stronie MEN znajdują się szczegółowe informacje:
Zawieszenie zajeć w szkołachW razie pytań pozostaję do Państwa dyspozycji.
Z poważaniem
Tamara Marczak
Podejmowanie działań w stosunku do osób powracających z regionów Północnych Włoch
Szanowni Państwo,
„Zgodnie z informacją Głównego Inspektora Sanitarnego z 24 lutego 2020 roku: ,,Na chwilę obecną, nie ma uzasadnienia dla podejmowania nadmiernych działań typu kwarantannowanie osób powracających z regionów Północnych Włoch, odmawianie udziału w zajęciach szkolnych oraz zamykanie szkół.”
Zapraszamy!
LEKCJA GODNOŚCI W NASZEJ SZKOLE
Trzecia środa października od kilkunastu lat należy do Fundacji Global Dignity, jej wolontariuszy i uczniów różnych szkół, którzy rozmawiają w tym dniu o godności oraz poszanowaniu siebie – i innych. Pomysłodawcami inicjatywy są trzej przyjaciele – następca tronu Norwegii JKW Książę Haakon, Profesor Pekka Himanen z Finlandii oraz John Hope Bryant, amerykański założyciel stowarzyszenia Operation Hope, którzy chcieli pokazać młodym ludziom, że godność to podstawowa wartość każdego człowieka – bez względu na pochodzenie, wiek czy status społeczny. W Polsce obchody Światowego Dnia Godności rozpoczęły się 16 października i będą trwać aż do końca roku szkolnego.
W ramach akcji przygotowane zostały materiały edukacyjne i warsztatowe, które zostały wykorzystane do przeprowadzenia w naszej szkole wśród uczniów klas 4-8 „Lekcji Godności”. Podczas spotkań uczniowie sami definiowali, czym dla nich jest godność, jakie wartości są z nią związane i jak postępować na co dzień, żeby szanować godność swoją – i innych. Wybrzmiewał również przekaz, jak ważna jest w naszych relacjach empatia oraz to, że nauka empatii zaczyna się od małych, pozornie drobnych rzeczy, ale nabyte umiejętności wywierają niebagatelny wpływ na całe nasze życie. Empatia jest nauką słuchania siebie i drugiego człowieka, a także próbą przyjęcia jego perspektywy, zrozumienia jego sytuacji, emocji czy potrzeb.
KOLĘDOWANIE MIĘDZYPOKOLENIOWE
SPOTKANIA MIĘDZYPOKOLENIOWE –
z kolędowaniem w Dziennym Domu Opieki
Grupa Wolontariuszy już po raz trzeci udałą się z wizytą do Dziennego Domu Opieki. Głównym celem odwiedzin było budowanie więzi międzypokoleniowych podczas wspólnej zabawy i śpiewu kolęd. Takie spotkania uczą nie tylko tradycji wspólnego kolędowania, ale również szacunku do ludzi starszych, samotnych i chorych oraz dzielenia się radością z innymi.
Ciepło i życzliwość, uśmiechy na twarzach i pełne wdzięczności spojrzenia, a także piękne słowa, jakie otrzymaliśmy od starszych pań i panów, są dla nas wszystkich najlepszym podziękowaniem.
KONKURS KOMIKSOWY
SUKCES NASZYCH UCZENNIC
Z wielką radością i przyjemnością informujemy o sukcesie naszych uczennic w IV Międzyświetlicowym Konkursie dla Młodego Twórcy Kulturalnego Komiksu Nagrodzone prace należą do:
- Ali T. (1b) - II miejsce w kl. I - III
- Gabrysi L. (1a) - III miejsce w kl. I-III
- Matyldy K. (5b) - II miejsce w kl. IV-VI.
Serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!
PROJEKT EDUKACYJNY "CZEKAJĄC NA ŚWIĘTA"
Przez cały grudzień uczniowie z 1c realizowali niemal codziennie projekt edukacyjny pod patronatem ogólnopolskiej inicjatywy Uczymy Dzieci Programować. Przyłączyli się tym samym do setek innych szkół oraz przedszkoli w Polsce realizujących ten program.
Wszystko zaczęło się od wspólnie przygotowanego kalendarza adwentowego, w którym pojawiły się ukryte we własnoręcznie zrobionych kopertach zadania. Realizację każdej aktywności poprzedzało odszukanie pasującego do danego dnia numeru zadania i odszyfrowanie QR kodu.
A potem była już tylko zabawa! Aby nic się nie znudziło, aktywności programistyczne były różnego rodzaju. I tak pojawiały się małe roboty ozoboty, kolorowanki - kodowanki, dyktanda graficzne, wirtualna mata do kodowania, obrazkowe sudoku. Niestety, grudzień się skończył, a wraz z nim zadania. Po długiej przerwie świątecznej dzieci wciąż pamiętały o wspaniałej zabawie i żałowały, że nie realizujemy już zadań z kalendarza adwentowego. Zachęcamy do obejrzenia zdjęć.
NASZA FOTORELACJA
"ANIOŁ NA..."
Nasz Szkolny Klub Wolontariatu to nie tylko pomoc i różne akcje przeprowadzane w szkole. We wtorek 14 stycznia przeżyliśmy szczególne chwile... Pomagaliśmy w podsumowaniu IV Mazowieckiego Konkursu "Anioł na ..." skierowanego do dzieci i młodzieży z niepełnosprawnością intelektualną. To dla nas lekcja – niezwykłe doświadczenie – lekcja szczerej radości i dobroci. Tego właśnie doświadczyliśmy w kontakcie z nagrodzonymi uczestnikami Gali Finałowej. Przygotowaliśmy i poprowadziliśmy program zagadkowo-konkursowy, a następnie pomogliśmy przy wręczaniu nagród i dyplomów. To jednak nie wszystko. Nasza Iza „zafundowała” wszystkim prawdziwe piękno w postaci cudownie wykonanych dwóch muzycznych utworów…
ZIMA W MIEŚCIE
Zapisy do Warszawskiego Programu „Zima w Mieście” 2020 rozpoczną się 14 stycznia 2020 r. od godz. 12:00 za pośrednictwem elektronicznego systemu zgłoszeń znajdującego się na stronie:
https://warszawa-zimawmiescie.pzo.edu.pl/vintro-parents//main_inactive.action
Szczegółowe Informacje dotyczące Warszawskiego Programu „Zima w Mieście” 2020 znajdują się na stronie Biura Edukacji:
http://edukacja.warszawa.pl/dla-ucznia-i-rodzica/warszawski-program-zima-w-miescie
Placówki w których organizowana jest Akcja Zima w Mieście 2020 :
Szkoła Podstawowa
z Oddziałami Integracyjnymi
nr 87ul. Malownicza 31
10.02-14.02.2020
Szkoła Podstawowa nr 94
ul. Cietrzewia 22a
17.02-21.02.2020
PROJEKT Z ZUS
W tym roku szkolnym uczniowie klas szóstych przystąpili do Projektu z ZUS.
Celem Projektu z ZUS jest upowszechnienie wiedzy o ubezpieczeniach społecznych wśród uczniów szkół podstawowych. Realizacja projektu rozpoczyna się od lekcji, na której nauczyciel – opiekun projektu prezentuje zakres tematyczny projektu.
Omawiane są podstawowe zagadnienia związane z ubezpieczeniami społecznymi w Polsce m.in. rodzaje świadczeń z ubezpieczeń społecznych, na czym polega umowa międzypokoleniowa. Kształtowane są różne kompetencje uczniów: społeczne, obywatelskie, cyfrowe, matematyczne.
Uczniowie w ramach projektu przygotowują materiały wyjaśniające, dlaczego ubezpieczenia społeczne są ważne lub nawiązujące do jubileuszu 85-lecia ZUS w formie plakatu, komiksu lub filmu. Najlepsze prace stworzone przez uczniów, promujące ideę ubezpieczeń społecznych, zgłoszone będą do konkursu.
Informacje oraz materiały dotyczące projektu, w tym regulamin dostępne są na stronie: www.zus.pl/edukacja/szkoly-podstawowe/projekt-z-zus
Opiekun Projektu - Alfreda Szymaczek
Wesołych Świąt!
Z okazji nadchodzących
Świąt Bożego Narodzenia
składamy wszystkim
najserdeczniejsze życzenia
pięknych i niezapomnianych chwil
w gronie rodziny.
Niech ten czas przyniesie Wam
radość i wzruszenie
w nadchodzącym Nowym Roku 2020
oraz wzajemną życzliwość i optymizm
Dyrekcja, Grono Pedagogiczne,
Uczniowie i Pracownicy SP Nr 66.
WOLONTARIUSZE ŚLĄ ŻYCZENIA
W zakładce Wolontariat znajdziecie świąteczne działania naszego wolontariatu. Zapraszamy do lektury.
EKOMISJA - NIE MARNUJĘ
W zakładce Projekty edukacyjne znajdziecie sprawozdania z kolejnych etapów realizacji projektu EKOMISJA - NIE MARNUJĘ.
SZLACHETNA PACZKA
„Każdy ma coś, co może dać innym”
Szanowni Państwo, Drodzy Uczniowie!
Tylko dzięki Waszemu zaangażowaniu udało nam się zrealizować „Szlachetną Paczkę”. Niezwykły odzew na naszą akcję dał nam możliwość zrealizować w pełni potrzeby wybranej rodziny. Niejednokrotnie już mogliśmy doświadczyć z Państwa strony pomocy, zaangażowania w każdą organizowaną przez nas inicjatywę.
Serdecznie DZIĘKUJEMY.
Każdy gest, nawet najdrobniejszy… zmienia świat, czyjś świat.
TURNIEJ MIKOŁAJKOWY W BASEBALLU
W ubiegłą sobotę, 7 grudnia, nasza szkolna drużyna baseballowa rozegrała swoje pierwsze mecze. Podczas Turnieju Mikołajkowego organizowanego na warszawskim Mokotowie nasi uczniowie rozegrali dwa spotkania. W pierwszym z nich ulegli drużynie Centaurów wynikiem 6:0. Za to w drugim meczu odnieśli swoje pierwsze w historii zwycięstwo z drużyną z Krośniewic.
Serdecznie gratulujemy i czekamy na kolejne mecze!.
Archiwum Aktualności