Koniec roku szkolnego to szczególny czas. Za nami dwa dni niezwykłych uroczystości. W czwartek odbyło się uroczyste pożegnanie uczniów klas ósmych, a w piątek zakończenie roku klas 1-7. Oba wydarzenia miały podniosły nastrój i niezwykłą atmosferę.
W czwartek ósmoklasiści pożegnali się z naszą szkołą. Odebrali świadectwa, nagrody, stypendia i po raz ostatni zasiedli jako uczniowie w sali gimnastycznej. Oprócz nich, nauczycieli i rodziców na uroczystości obecny był burmistrz dzielnicy Włochy pan Jarosław Karcz, który wręczył najlepszej uczennicy Pióro Burmistrza za dotychczasowe osiągnięcia. Pani dyrektor Tamara Marczak-Rakowiecka wręczyła nagrodę Primus Inter Pares uczniowi klasy ósmej z największymi szkolnymi sukcesami. Laureaci Złotych Przepiórek zostali nagrodzeni piórami oraz wyjątkowymi statuetkami przez przewodniczącego Rady Rodziców pana Szymona Bulwana. Dziękowaliśmy również Rodzicom szczególnie zaangażowanym w życie społeczności szkolnej.
Każda z klas ósmych przygotowała pamiątkowy filmik ze wspomnieniami z tych wszystkich ośmiu lat. Nie zabrakło również zabawy dla publiczności „Rozpoznaj absolwenta”, gdzie goście musieli po zdjęciach z dzieciństwa rozpoznać tegorocznych ósmoklasistów. Na koniec uczniów czekała niespodzianka - nagrane przez nauczycieli (i nie tylko) życzenia i dobre rady. Wzruszeniom nie było końca. Młodzież zakończyła uroczystość przepięknym polonezem, krocząc ku nowemu etapowi życia. Nie pozostaje nam nic innego, jak życzyć im powodzenia!