• Edukujemy - Pomagamy!

• Drodzy Uczniowie, Szanowni Państwo,

nasza szkoła od jakiegoś czasu bierze udział w prowadzonej przez Organizację Odzysku Reba S.A. zbiórce baterii. Przypominamy, że w  tej edycji zbiórki przystąpiliśmy do kategorii Edukujemy-Pomagamy, w której środki z zebranych baterii zostaną przekazane Specjalnemu Ośrodkowi Szkolno-Wychowawczemu dla Dzieci Niewidomych im. Róży Czackiej w Laskach. Kilka dni temu otrzymaliśmy dyplom podziękowania, ponieważ jak widać na dyplomie, nasza pomoc jest realna.

My, koordynatorki zbiórki, również dziękujemy i zachęcamy do dalszego udziału w akcji!

Anna Brodowska Beata Wrzesień

• „Autyzm – wartość dodatnia”

• To temat konkursu ogłoszonego wśród uczniów klas 4 – 8  w ramach obchodów Światowego Dnia Świadomości Autyzmu. Zadanie polegało na nagraniu ciekawej rozmowy, wypowiedzi na temat autyzmu. Uczniowie z pięciu klas podjęli się próby pokazania, jak rozumieją i postrzegają świat osób dotkniętych  autyzmem. Wyniki  przerosły nasze najśmielsze oczekiwania. Postawa młodych ludzi, ich kreatywność w podejściu do  tematu oraz zaangażowanie są powodem do radości i uznania dla nich.

Razem z uczniami  staramy się  tworzyć przyjazne otoczenie, promować empatię i otwartość. Ten konkurs pokazał, że nasze wspólne działania przynoszą efekty. Nie zapominajmy, że osoby ze spektrum autyzmu mają odmienne potrzeby i możliwości. Akceptacja tej różnorodności i odmienności rozwojowej przeciwdziała dyskryminacji oraz izolacji.

Autorom należą się wielkie gratulację, co też z czynimy.

Dzięki Radzie Rodziców  - zwycięzcy, którymi została grupa uczniów z klasy 4b wraz z wychowawcą,  otrzymują w nagrodę wyjście do Pizzerni.

Ela Bielska, Magdalena Gelios

• Czas na nowe karty ucznia

• Rozpoczynamy wymianę Kart Ucznia, które tracą ważność 30 września br.!

Wymiana Kart Ucznia dotyczy głównie obecnych klas IV oraz klas V, VI i VII, którym kończy się okres wgranych bezpłatnych uprawnień do przejazdów komunikacją miejską       30 września 2022 roku.

Jak wyrobić nową Kartę Ucznia?

Można to zrobić na kilka sposobów:

1. Za pośrednictwem linku elektronicznego otrzymanego ze szkoły, do której uczęszcza Uczeń. https://kartaucznia.ztm.waw.pl/0947e4ff

Będziecie potrzebowali: numeru obecnej Karty Ucznia oraz zdjęcia. Fotografia powinna być legitymacyjna, wykonana w orientacji pionowej na jednolitym, jasnym tle. Upewnij się, czy jest ona w odpowiednim formacie – JPG lub PNG, w minimalnej rozdzielczości 200×259 pikseli, a wielkość pliku nie przekracza 2 MB. Powinna ona być także aktualna i wykonane w ciągu ostatnich sześciu miesięcy.

Po wypełnieniu i wysłaniu wniosku na adres e-mailowy otrzymacie potwierdzenie jego złożenia, a później informację o rozpatrzeniu.

Nową Kartę Ucznia odbierzecie w szkole po otrzymaniu wiadomości z sekretariatu o jej dostarczeniu.

2. Bezpośrednio w Punktach Obsługi Pasażerów ZTM

Będziecie potrzebowali: obecnej Karty Ucznia, ważnej legitymacji szkolnej oraz zdjęcia legitymacyjnego Ucznia w formacie 3,5×4,5 cm.

Wnioski należy składać do 31 maja!

Wniosek-o-wydanie-Spersonalizowanej-Warszawskiej-Karty-Miejskiej-SWKM.pdf

O Karcie Ucznia:

Dzięki karcie Uczniowie stołecznych szkół podstawowych oraz warszawiacy uczęszczający do podwarszawskich szkół podstawowych mogą korzystać z bezpłatnych przejazdów Warszawskim Transportem Publicznym.

Karty te obowiązują w 1. i 2. strefie biletowej, można więc z nimi podróżować także autobusami linii strefowych „700” poza granicami Warszawy, linii lokalnych L oraz – w ramach oferty „Wspólny bilet ZTM-KM-WKD” – pociągami Kolei Mazowieckich i Warszawskiej Kolei Dojazdowej na obszarze obowiązywania wspólnego biletu. Więcej informacji o Karcie Ucznia w zakładce „Bilety i opłaty”.

• Wolontariusze na - Włochowskiej Wielkiej-Mocy 2022 - solidarni z Ukrainą

• W niedzielne popołudnie grupa naszych Wolontariuszy reprezentowała szkołę podczas corocznie organizowanego przez Urząd Dzielnicy spotkania dla mieszkańców.

Takie spotkania to doskonała okazja do wspólnego bycia i dzielenia się dobrem, zatrzymania w pędzie codziennego dnia, zobaczenia wokół siebie innych ludzi. To danie sobie możliwości poznania się nawzajem, rozmowy, wysłuchania. W tym roku spotkanie odbyło się w szczególnych okolicznościach – wojna w Ukrainie. Dlatego też spotkanie skierowane było do jakże dużej grupy ludności z Ukrainy, która znalazła schronienie na terenie naszej dzielnicy.
            W naszej szkole uczy się obecnie 74 dzieci z terenów objętych wojną. Staramy się, aby czuli się wśród nas bezpiecznie.

Na  niedzielne wydarzenie przygotowaliśmy loterię fantową skierowaną zarówno do dzieci jak i do dorosłych. Pytania były w języku polskim i w języku ukraińskim.

Wśród wolontariuszy znalazła się nasza nowa koleżanka Sasza i jej mama Waleria, które były naszym pomostem w porozumieniu się z przybyłymi dziećmi i dorosłymi  z Ukrainy.

To był dobry czas – czas zabawy, śmiechu, rozmów. Czas spędzony RAZEM.

Ela Bielska – koordynator SKW.