• Bal karnawałowy

• Karnawał to jakże  miła, szalona, pełna wrażeń, kolorów, dźwięków i zabaw tradycja, nie tylko dla dorosłych. Bal karnawałowy jest atrakcją bardzo lubianą również przez dzieci, dostarcza im wielu przeżyć i radości. Tak też było w naszej szkole.

W pięknie przygotowanej sali gimnastycznej  pojawiły się kolorowe postacie. Dzieci przebrane były za bohaterów znanych bajek, można było zobaczyć: wróżki, królewny, pszczółki, księżniczki, rycerzy, piratów, policjantów ,żołnierzy …nie sposób zliczyć i wymienić tych wszystkich postaci. W sali podczas zabawy, którą prowadziła niezastąpiona p. Agnieszka (nauczyciel naszej szkoły),  było gwarnie, kolorowo. Wszyscy bawili się wesoło, uśmiech nie znikał z twarzy. Kiedy czas zabawy dobiegł końca dzieci z żalem opuszczały salę.  Słychać było – dlaczego tak krótko?!

Dziękujemy dzieciom i rodzicom za zaangażowanie w przygotowanie pięknych balowych strojów. Dziękujemy p. Agnieszce za wspaniałe prowadzenie balu. Kolejny bal karnawałowy już za rok.

• Nietypowe święto - Dzień Ciasta Marchewkowego

• W 2023 roku obchody Dnia Ciasta Marchewkowego przypadły na 3 lutego. Miłośnicy tradycyjnych ciast mogą być zbulwersowani – jak to, ciasto z marchwi? Ciasto marchewkowe na dobre jednak zagościło w Polsce, a jego święto obchodzimy właśnie 3 lutego.

Ciasto marchewkowe jest znane od średniowiecza, a popularność zyskało w XX wieku na całym świecie, zwłaszcza w Anglii i USA. Popularne jest również w Polsce. Marchewka była używana jako składnik wypieków już w średniowieczu. Cukier był wówczas towarem drogim i trudno dostępnym, dlatego używano marchewki, w której zawartość cukru jest wysoka.  Ciasto marchewkowe przeżyło renesans w Wielkiej Brytanii podczas drugiej wojny światowej jako konsekwencja racjonowania żywności. W latach sześćdziesiątych moda na ciasto marchewkowe ogarnęła Stany Zjednoczone. Niskobudżetowy produkt szybko zyskał sympatię Amerykanów i stał się jednym z popularniejszych deserów dostępnych w większości kafejek i restauracji.

Nasi uczniowie mieli możliwość skosztowania wspaniałych ciast i babeczek – oczywiście marchewkowych – a wszystko za sprawą niezawodnych rodziców i szkolnego Wolontariatu, który zorganizował obchody tego nietypowego święta.

• "Anioł na..."

• Już po raz czwarty nasze Wolontariuszki pomagały w uroczystej Gali Finałowej VIII mazowieckiej edycji Konkursu Plastycznego „ANIOŁ na…” dla dzieci i młodzieży z niepełnosprawnością intelektualną.

Ten „anielski” konkurs organizowany jest przez Fundację „Bo Warto”, z którą niezmiernie miło jest nam współpracować. Z pewnością była to dla młodych Wolontariuszek niezwykła lekcja pokory, empatii i sprawdzenia samych siebie. Ich początkowa trema i niepewność, szybko zamieniły się w otwartość i zrozumienie. Sprawnie przeprowadziły mini zabawę dla 30 przybyłych laureatów konkursu.

Brawo dziewczynki!