• Dobra relacja

• Nauczyciele i specjaliści ze Szkoły Podstawowej nr 66 w Warszawie serdecznie zapraszają do grupy “Dobra relacja – inicjatywa na rzecz dzieci ze spektrum autyzmu”. Zaproszenie skierowane jest do rodziców dzieci ze spektrum autyzmu oraz pracującej z nimi kadry pedagogicznej.

Celem innowacji jest stworzenie przestrzeni, w której będzie można wymieniać się wiedzą oraz dzielić dobrymi praktykami związanymi z codziennym funkcjonowaniem dzieci z ASD.

Można nas znaleźć na Facebooku: https://www.facebook.com/groups/591255679119243

Zapraszamy, autorki innowacji:

Dorota Sieczko, Anna Brodowska, Marta Jabłecka, Renata Piątkowska

• Zajęcia z akrobatyki

• Serdecznie zapraszamy na zajęcia pokazowe z akrobatyki za tydzień w poniedziałek 24.10.2022. Trening jest bezpłatny i ma na celu pokazanie dzieciom czym jest świat akrobatyki i gimnastyki. W celu uczestnictwa w zajęciach proszę o wysłanie maila z danymi dziecka:

- imię i nazwisko, klasa, numer tel. do Państwa

Do uczestnictwa w zajęciach niezbędna jest upoważnienie na odebranie dziecka ze świetlicy, które proszę wypełnić i dostarczyć do wychowawców klas. Bez tej zgody, nie zabiorę dziecka na trening.

Regularne zajęcia będą odbywać się w:

- Poniedziałek 13:00-14:00 - 120zł za miesiąc

Po zajęciach pokazowych poproszę od Państwa maila zwrotnego, czy jesteście Państwo zainteresowani regularnymi treningami.

Treningi prowadzi świetnie wyszkolona kadra, byli Mistrzowie Polski w akrobatyce sportowej. Podczas zajęć wykorzystujemy dmuchane ścieżki gimnastyczne oraz specjalne ćwiczenia dostosowane do wieku ćwiczących.

W załączniku jest upoważnienie do odbioru dziecka ze świetlicy. Bardzo proszę dostarczyć je do wychowawców.

upowaznienie_do_odbioru_sp_66.docx

Pozdrawiam,

Dominik Pamin

acronacja@gmail.com

513032086

• Dzień Gier Planszowych

• To coroczne święto miłośników planszówek, obchodzone 10 października. Po raz pierwszy w naszej szkole zorganizowaliśmy obchody tego „święta”

Punktualnie o godz. 10.10  uczniowie przystąpili do rozgrywek. Planszówkowe rozgrywki to nie tylko sposób na relaks i ciekawą rozrywkę, ale także zajęcie, które wspiera rozwój naszej wiedzy i wyobraźni. To prawdziwy sport intelektualny, angażujący kluczowe obszary naszego myślenia, takie jak: pamięć, planowanie, dedukcja, czy liczenie. A co najważniejsze - spotkanie przy grach planszowych to idealna, łącząca pokolenia okazja do spędzenia czasu z innymi ludźmi.
            Dzięki Radzie Rodziców powiększył się nasz zbiór gier, które będziemy wykorzystywali przy wielu okazjach.

Fajnie jest wspólnie grać.

• Konkurs na grę planszową

• Drodzy uczniowie, wraz z Radą Rodziców zapraszamy do udziału w konkursie, którego przedmiotem jest wykonanie gry planszowej o dowolnej tematyce – ogranicza Was tylko wyobraźnia. Bądźcie kreatywni, zabawcie się w twórców gier.

Szczegółowe informacje znajdziecie w Regulaminie.

Termin oddawania prac - 4 listopada.

regulamin_Konkursu_-_gra_planszowa.docx

• Mamy stypendystkę!

• Zosia K. uczennica kl. 8d już po raz kolejny uzyskała stypendium m.st. Warszawy im. Jana Pawła II.

Stypendia m.st. Warszawy im. Jana Pawła II adresowane są do uczniów i studentów uczących się w Warszawie, którzy mimo trudnych warunków materialnych, zdrowotnych bądź rodzinnych mają dobre wyniki w nauce oraz osiągają sukcesy naukowe, artystyczne, sportowe lub angażują się w różnorodne działania społeczne. To inicjatywa, której początki sięgają 2005 roku.

Stypendia to nie tylko wsparcie finansowe, ale także autorski program edukacyjny, który umożliwia jego uczestnikom wszechstronny rozwój, zapewnia im możliwość realizowania własnych pomysłów, pobudza do podejmowania nowych wyzwań i stawiania sobie ambitnych celów.

Zosia łączy naukę (średnia na koniec roku 6.0) ze szkoła muzyczną i treningami akrobatyki. We wszystkich tych dziedzinach osiąga sukcesy. Znajduje również czas na działalność wolontariacką.

Duża kultura osobista, wdzięk, odpowiedzialność i skromność - to właśnie Zosia.

Gratulacje dla Zosi i jej rodziców.

• Nasza szkoła ma już 66 lat!

• Tak, tak to już tyle lat ma nasza szkoła.

Wzruszające chwile, łza w oku, podziękowania, wspaniałe występy uczniów,  zacni goście, radosne rozmowy, gwar w całej szkole, zapach popcornu, słodka wata cukrowa wystana w kolejce, smaczne ciasta, zdrowe przekąski, pyszny chleb ze smalcem własnej roboty i kiszonym ogórkiem, loteria fantowa, rozegrane partie szachów, budowle z klocków lego,  konkurencje sportowe, rowerowy tor przeszkód,  okolicznościowy mural,  gra terenowa, radość, śmiech – tak można opisać to wydarzenie.

A to wszystko dzięki ogromnemu zaangażowaniu całej społeczności szkolnej.

Dziękujemy Wszystkim za obecność.

• 44. Maraton Warszawski

• Wolontariusze wspierają biegaczy – 44 Maraton Warszawski.

Już po raz 5 nasi Wolontariusze z wielkim zaangażowaniem wspierali biegaczy podczas 44 Maratonu Warszawskiego.  Jak co roku byliśmy w strefie kibica Fundacji Rak’and’Roll, z którą współpracujemy i której podopiecznych wspieramy.  Dużo radości, okrzyków, a nawet krótkie odcinki biegu wraz z zawodnikami, dobra zabawa i rozmowa. I nieważne, że trzeba było wcześnie wstać w niedzielny poranek  - choć w ten sposób możemy okazać wsparcie.  Jestem dumna z naszych Wolontariuszy, z ich zapału, kultury osobistej, odpowiedzialności.

Ela Bielska- koordynator SKW

• Święto jabłka - pierwszy dzień jesieni

• Wzorem ubiegłego roku Szkolni Wolontariusze zorganizowali dla całej społeczności szkolnej  Pierwszy Dzień Jesieni – „Święto Jabłka” . Jesienna dekoracja zagościła na holu głównym,  zapachniało świeżymi jabłkami i choć za oknami plucha nasze nastroje były radosne.

Dziesiątki kilogramów pyszności i witamin w jednym, pojawiły się w naszej szkole w postaci soczystych, kolorowych i pięknych jabłek. Kto chciał, mógł poczęstować się smacznym owocem. W taki to sposób weszliśmy w jesienną porę.