• Stypendia m.st Warszawy im. Jana Pawła II

• Szanowni Państwo, drodzy Rodzice i Uczniowie,

uprzejmie informujemy o możliwości ubiegania się o stypendia m.st Warszawy im. Jana Pawła II.  Miejskie stypendia to comiesięczne, konkretne wsparcie dla uczniów i studentów, wynoszące od 200 do nawet 1500 zł.

Program stypendialny jest skierowany do uczniów szkół podstawowych (po skończeniu 3. klasy) i szkół ponadpodstawowych oraz studentów do 26. roku życia.

O stypendium mogą się ubiegać uczniowie i studenci warszawskich szkół oraz uczelni, którzy:

– mogą pochwalić się działalnością i osiągnięciami naukowymi, sportowymi, artystycznymi lub zaangażowaniem społecznym,

– uzyskują dobre wyniki w nauce (średnia ocen nie może być niższa niż 4,0 w przypadku uczniów oraz 3,5 w przypadku studentów),

– miesięczny dochód netto na jednego członka ich rodziny nie przekracza kwoty 2000 zł.

Rekrutacja dla uczniów rozpocznie się 24 czerwca i potrwa do 1 sierpnia.

Rekrutacja dla studentów (w tym tegorocznych maturzystów) prowadzona będzie od 1 września do 10 października.

Warto już teraz sprawdzić warunki naboru, żeby przed końcem roku szkolnego spokojnie zgromadzić potrzebną dokumentację i zwiększyć szanse na uzyskanie stypendium!

Szczegółowe informacje: https://www.centrumjp2.pl/stypendia/

Operatorem stypendiów jest Centrum Myśli Jana Pawła II, instytucja kultury m.st. Warszawy.

Kontakt w sprawie stypendiów: stypendia@centrumjp2.pl

List_Prezydent_m_st_Warszawy.pdf

• Zakończenie roku szkolnego

• Zakończenie roku szkolnego odbędzie się 24.06.2022 r. na boisku szkolnym według następującej kolejności:

Klasy 1 - 2 godzina 9.00

Klasy 3     godzina 10.00

Klasy 4 - 7 godzina 11.00

W przypadku deszczu uroczystość odbędzie się w sali gimnastycznej:

Klasy 1 - 2 godzina 9.00

Klasy 3     godzina 10.00

Klasy 4 - 5 godzina 11.00

Klasy 6 - 7 godzina 12.00

Zakończenie roku klas 8 odbędzie się 23.06.2022 r. o godzinie 17.00 (w przypadku ładnej pogody - na boisku, w przypadku deszczu - w sali gimnastycznej).

• Za co kochamy Tatusiów?

• Przemyślenia klasy 3c z okazji Dnia Ojca.

Tato, kocham Cię za to, że mnie kochasz, troszczysz się o nas.

Kocham Cię, gdy to widzisz i tego nie widzisz.

Kocham Cię, bo dałeś mi życie i że jesteśmy razem.

Tato, kocham Cię za to, że zawsze mnie rozumiesz,

pomagasz mi i nie kłamiesz.

Tato, kocham Cię za to, że jesteś zawsze po mojej stronie

i nigdy mnie nie opuszczasz, nawet jak mi nie wierzysz,

za to Ci dziękuję.

Tato, kocham Cię za to, że zawsze kiedy jest mi smutno,

Ty mnie pocieszysz.

Tato, kocham Cię za to, że mnie wspierasz

i zawsze mnie pocieszasz.

Tato, kocham Cię za to, że jesteś miły, sympatyczny,

cierpliwy, empatyczny, kochany i niezastąpiony.

Tato, kocham Cię za to, że mnie wychowałeś.

Robisz mi fajne niespodzianki i że mnie kochasz, tak jak ja Ciebie.

Tato, kocham Cię za to, że Ty kochasz mnie.

Tato, kocham Cię za to, że jesteś z nami.

Tato, kocham Cię za to, jaki jesteś. Kocham Cię,

bo jesteś dla mnie wszystkim tym, co możliwe.

Tato, Kocham Cię, bo jesteś ze mną, pomagasz mi

i miło spędzamy razem czas.

Tato, kocham Cię, bo jesteś moim tatą i za to, że mnie kochasz.

Tato, kocham Cię, bo masz dla mnie dużo czasu i za to,

że troszczysz się o mnie z całego serca.

Tato, kocham Cię, bo pozwalasz mi na wszystko. Kocham Cię za to,

że pomagasz mi, kiedy czegoś nie rozumiem.

Tato, kocham Cię, bo zawsze jesteś ze mną.

Tato, kocham Cię, gdy gadasz ze mną, chodzimy razem na spacer

i grasz ze mną w gry planszowe.

• Haftowana Ukraina

• Uczniowie z Ukrainy są w naszej szkole  już od pierwszych dni marca. Wiemy, jak  trudny to dla nich czas.  Wyrwani z domu, z tego, co bezpieczne, znane,  nierzadko w pośpiechu musieli opuścić rodzinne strony. Znaleźli się w nowym miejscu, w nowej rzeczywistości, w nowej szkole, wśród nieznanych sobie kolegów i koleżanek. Wszystko nowe, budzące obawy. A jednak w tej naszej polskiej szkole odnaleźli swoje miejsce, chcą integrować się, chcą pokazywać, jakimi są, dzielić się swoimi zainteresowaniami, talentami. W przygotowanym pod opieką p. Walerii programie - „Haftowana Ukraina”  pokazali cząstkę swojego kraju,  tradycji, siebie samych.  Występ przeplatany tańcem, piosenką i tekstem pokazał wzbudził wiele emocji, radości i uznania dla występujących dzieciaków.

To była dla nas lekcja ich patriotyzmu, przywiązania do tradycji, odwagi.

Dziękujemy Wam bardzo!

• Projekt grantowy dla klas pierwszych

• Kolejny raz nasza szkoła wzięła udział w Konkursie Grantowym – Światowy Dzień Citi dla Społeczności 2022 organizowanym przez Fundację Kronenberga przy Citi Handlowy. Nasz projekt „Gdy zmysły zawodzą i pojawia się chaos - w świecie zmysłów osób z niepełnosprawnościami” znalazł się w gronie nagrodzonych.

Wiemy, że dzięki zmysłom, człowiek doznaje różnych wrażeń, a tym samym odbiera wiele różnorakich bodźców, co jest podstawą prawidłowego funkcjonowania. Większość ludzi bez trudu przystosowuje się do nieustannego otrzymywania bodźców płynących z różnych zmysłów. A co dzieje się, gdy nasze zmysły zawodzą? Jak odbierają napływające bodźce osoby z niepełnosprawnościami? Takich uczniów w szkole jest wielu.

Realizując nasz projekt, chcieliśmy pokazać uczniom klas pierwszych świat zmysłów i jego funkcjonowanie.  Wspólnie przyjrzeć się, jak działają poszczególne zmysły, zarówno te, dzięki którym odbieramy informacje z otoczenia –  wzrok, słuch, węch, smak, dotyk jak i wewnętrzne układy zmysłowe informujące nas o tym, jak czujemy.

Pierwsze zajęcia za nami – śmiało można powiedzieć, że zajęcia spodobały się pierwszakom. Już wiemy, ze Projekt będziemy realizować w kolejnych latach.